Сьогодні, 25 липня, у Львові стартує тиждень тематичних заходів та воркшопів під назвою «Громадський простір та інтегроване планування». У зв’язку з цим, львів’ян запрошують взяти активну участь у обговоренні та плануванні проектів з облаштування міського простору, передає кореспондент Гал-інфо.
З 25 по 29 липня в межах спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» відбудеться декілька тематичних подій, присвячених інтегрованому плануванню громадського простору. Під час цих заходів громадськості Львова презентують вже реалізовані проекти, а також розкажуть про майбутні плани щодо облаштування простору міста. Так, в межах тематичного тижня львів’янам покажуть виставку конкурсних робіт щодо облаштування площі Святого Юра, площі Святого Теодора, площі Митної, площі Двірцевої, вул. С. Бандери, вул. Чернівецької та ін.
Для того, аби презентація пройшла максимально ефективно, організатори планують залучити до обговорення звичайних мешканців Львова, які часто стають головними критиками вже реалізованих проектів, розповідає головний архітектор міста Юліан Чаплінський. Водночас, за його словами, негативна реакція на зміни є набагато кращою ніж відсутність будь-якої реакції, і саме містяни нерідко пропонують конструктивні ідеї, які вдається запровадити у наступних проектах.
«Наші мешканці не звикли, що у них можуть запитати їхню думку, і що вони можуть стати тими, хто щось вирішує. Тому наша мета – це не втілити велику кількість проектів, а привчити суспільство до здорового, цивілізованого та культурного діалогу», - підсумовує Чаплінський.
Головний архітектор міста також розповідає, що в Україні урбаністичний рух лише набирає обертів, в той час як у Європі він існує вже давно. Разом з тим, Львову вдалось стати своєрідним лідером урбаністичного руху серед українських міст, і навіть Київ часто рівняється на наше місто. Такого успіху вдалось досягнути не без допомоги європейських колег, а саме фахівців-урбаністів з Німеччини та Нідерландів, які допомагають розробляти все нові та нові проекти щодо облаштування громадського простору, запевняє Чаплінський. Водночас, реалізація проектів у Львові займає втричі більше часу, ніж показує європейський досвід, а тому до цього процесу повинні долучатись активні мешканці міста, вважає головний архітектор Львова.
З огляду на все це, взяти участь у тематичних заходах та воркшопах запросили також представників з понад 20 інших міст України, які отримають унікальну нагоду дізнатись більше про іноземний та український досвід з ефективного облаштування міських вулиць та площ, запевняє керівник проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ) Юрген Лембке.