Слухай онлайн
Економіка

Львів’янам збільшили тариф на воду

На сьогоднішньому засіданні Національної комісії з регулювання електроенергетики (НКРЕ) прийнято рішення про підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення для Київводоканалу.

В основу розрахунків лягла динаміка підвищення вартості електроенергії, споживаної водоканалом з моменту встановлення попередніх тарифів. Таким чином, тариф на водопостачання для населення підвищився на 11% і склав 1 грн 41 коп. за куб. м, а на водовідведення тарифи виросли на 9,64% і склали 1 грн 9 коп. за куб м, повідомляє РБК-Україна.

Крім Київводоканалу, НКРЕ збільшила тарифи на водопостачання і водовідведення для 38 компаній-постачальників, серед яких: Львівводоканал, Черкасиводоканал і Хмельницькводоканал. Зростання тарифів сталося максимум на 15%.

Згідно з постановою Кабміну, НКРЕ уповноважена встановлювати тарифи для 85 компаній, що займаються водопостачанням і водовідведенням. З них лише 46 компаній надали до комісії розрахунки щодо своїх тарифів для їх регулювання. Для тих компаній, які не надіслали розрахунків, тарифи не змінилися. Втім, за словами представників НКРЕ, на компанії можуть бути накладені штрафи за невиконання норм подачі документів.

Нові тарифи на водопостачання і водовідведення вступають в силу з 1 лютого 2011 р.

Також НКРЕ збільшила тариф на відпуск електроенергії для НАЕК "Енергоатом" до 17,91 коп./кВт з 1 лютого 2011 р. Тарифом передбачено фінансування розробки техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) будівництва 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

Відзначимо, 4 листопада 2010 р. повідомлялося, що ціни на холодну воду в Києві можуть зрости вже з 2011 р. Головне управління комунального господарства заявляло про намір підвищити тариф на 50%. За словами начальника управління Дмитра Новицького, вартість води - близько 5 грн за 1 куб. м - занадто низька.

У той же час з 1 липня 2010 р. у Києві підвищилися тарифи на гарячу воду. Так, тариф на гаряче водопостачання для населення при наявності лічильника становить 11,75 грн за 1 куб м (було 8,8 грн); при його відсутності у квартирах з ванними, обладнаними душами, за одну людину на місяць - 41,14 грн ( було 30,8 грн).

Відзначимо, Верховна Рада (ВР) України 6 жовтня 2010 р. відхилила проект постанови "Про першочергові заходи щодо запобігання підвищенню цін і тарифів на житлово-комунальні послуги".
7 вересня ВР не підтримала проект закону "Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги".

Нагадаємо, що постановою НКРЕ від 13.07.2010 р. № 812 з 1 серпня 2010 р. в Україні була збільшена ціна на газ для потреб населення на 50%. Повідомлялося, що, відповідно, тарифи на гарячу воду і тепло виростуть на 25%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ