Слухай онлайн
Політика

Македонія готова змінити назву країни через вимоги Греції

Скоп’є заявляє про відкритість до переговорів про зміну назви своєї країни через претензії Греції. Про це заявив прем’єр Македонії Нікола Груєвський, пише The Guardian.

За його словами, в нього є бажання відновити діалог з Грецією, який потенційно може вилитися в зміну назви країни.

"Ми готові до дискусій, відкриті до діалогу з ними і до знаходження рішення", - сказав Груєвський.

Нагадаємо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до 1991 року носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Через незгоду Греції з назвою Македонії країна не може вступити до НАТО і розпочати переговори про членство в ЄС.

"Ми хотіли б якнайшвидше перейти до діалогу з Грецією, щоб знайти рішення. І якщо ми його знайдемо, то звернемось до громадян, проведемо референдум", - заявив Груєвський.

Як зазначає видання, з обох сторін наразі є сигнали, що 24-річна суперечка між країнами може бути вирішена. Напередодні візиту до Афін глава МЗС Македонії Нікола Попоскі заявив, що "умови більш ніж назріли" для вирішення конфлікту з назвою.

Слід зазначити, що це буде перший візит  глави МЗС Македонії до Греції за 15 років. Глава МЗС Греції Нікос Котзіас відвідав Скоп’є в червні вперше за 11 років.

Зокрема, він тоді заявляв: "Ми хочемо, щоб наші сусіди стали членами Євросоюзу, бо від нашої країни значною мірою залежить те, що відбувається на Балканах".

Європейська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ