Про це сьогодні, 24 грудня, посадовець повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Мальський зазначив, що після активного державницького життя на посаді голови ЛОДА повертається до адвокатської практики, наукової та дипломатичної діяльності.
Подаємо текст Допису:
"З командою професіоналів у Києві та Львові, з якими ми встигли спрацюватись, неохоче розставатись. Однак душа моя по-справжньому лежить до іншого та і вдалося реалізувати чимало задуманого та дати старт багатьом новим процесам, які вірю, вже скоро реалізуються.
Хочу найперше подякувати Президенту України та його команді за довіру, яку мені висловили. Взятий темп реформ, враховуючі усі складності на шляху "перелом систем", є впевненим та рішучим. Дякую і мешканцям Львівщини, які підтримали мою кандидатуру у обговоренні. Я щиро цінив отриманий мандат довіри та усі рішення приймав лише і виключно заради блага людей.
Досвід, отриманий на посаді, виявився насправді незабутнім. Цей час запам’ятається назавжди. Бог послав Львівщині багато складних випробувань, з якими довелося справлятись:
- загибель восьми людей у Дрогобичі при руйнації будинку та чисельні потерпілі залишилися без даху над головою;
- часті відімкнення електропостачання на шахтах та потреба погашення заборгованості по виплаті заробітної плати;
- конфлікт із вугіллям у Соснівці;
- падіння літака з п’ятьма жертвами;
- невчасний запуск ТЕЦ Новий Розділ та Новояворівськ;
- умертвіння 100.000 свиней та їх спалення протягом майже місяця часу внаслідок захворювання африканською чумою.
По кожній із цих ситуацій зміг би написати по окремій книзі, але зараз не час. Більшість цих проблем вдалося врегулювати, а ті, що в процесі вже доводяться до кінця.
- Вдалося перевершити результат виконання бюджетних програм порівняно з минулим роком, хоч на середину року стан виконання був дуже низьким усього 25%. Після перегляду частини програм, які не починали навіть виконуватися, вдалося перерозподілити кошти на перспективні напрямки та добитися їх виконання. Бюджетне виконання зросло на 20% і Львівщина посіла 4 місце по всій Україні за цим показником. В цей же ж час дефіцит оплати праці працівникам бюджетної сфери зменшено на 44% і виплачено 157 млн грн. Дорожні роботи виконані на 99% від запланованого.
- 1,7 млрд грн коштів області вдалося зекономити завдяки скрупульозному контролю за закупівлями через систему Prozorro, що дозволило Львівщині посісти 2 місце в Україні за цим показником. Продовжено розвиток соціальної інфраструктури.
- З перших днів я почав боротися з нелегальними рубками лісу та розкраданням в межах легальних рубок. Тут зроблено багато: від електронного обліку деревини, проведення контролю до пропозицій змін законодавства, які би посилили контроль та відповідальність в цій сфері.
- Працював і над створення програми щодо зменшення паління трави через надання можливостей утилізації сухостою на рівнях районів. Загалом же проведено майже 180 природоохоронних заходів.
- Прийнято ряд важливих кадрових рішень: до управління областю прийшли молоді, амбітні та кваліфіковані люди. Призначені усі заступники, змінився склад керівників департаментів. Президентові України запропоновані усі кандидати на заміщення посад голів РДА. При призначеннях та звільненнях враховувалась думка громадськості.
- Покращено системи опрацювання звернень громадян, які на рівні заступників та голови проводяться систематично.
- Впродовж часу роботи на посаді вдалося налагодити конструктивні відносини з міською радою. Тут ситуація, для мене як львів’янина, ні дня не переставала бути дивною. Чому місто та область не можуть працювати пліч-о-пліч? Ми ж одне ціле і через спільну реалізацію прогресивних політик досягнення обох будуть кращими. Ворожнечі у стосунках більше немає, а навпаки налагоджена комунікація та співпраця.
- Нормальними та робочими налагоджені відносини з Львівською обласною радою, яка з перших днів була в опозиції до нової влади. І попри певні політичні заяви робота на благо області велася спільно. Дискусії та перемовини з багатьох питань були, однак інтереси області не постраждали через політику і в складних питаннях було порозуміння.
- Проведено ряд обговорень з новообраними народними депутатами, усі департаменти подали їм велике напрацювання пропозицій щодо удосконалення діючого законодавства.
- Проведена велика робота в частині децентралізації – основної реформи, яка зараз триває. І хоч є багато суперечок щодо того, які саме ОТГ мають сформуватися, нами проведено численні кроки для формування спроможних громад з виключенням політичного підтексту.
- Окремо хочу відзначити ефективність врегулювання ситуації з двома ТЕЦ, коли довелося приймати складні, креативні та безпрецедентні для всієї України рішення. Багато хто не вірив, що вдасться владнати ситуацію і готувалися до найгіршого. Однак лихо вдалося відвернути завдяки спільним діям небайдужих.
- Львівщину відвідало для проведення конструктивного планування спільних дій близько 30 дипломатичних місій, як правило, очолюваних Надзвичайними та Повноважними Послами. Серед них відвідали Львівщину Посли Литви, Польщі, Франції, Фінляндії, Словенії, Білорусії, Казахстану, Кувейту, Чехії, В’єтнаму, Бельгії, Угорщини, Хорватії, Швейцарії, США. Проведено більше 20 зустрічей із потенційними інвесторами, укладено меморандуми про співпрацю, напрацьовано реальні кроки реалізацій інвестицій та створення нових робочих місць.
- Багато зроблено в напрямку реалізації моєї ініціативи щодо електронної черги на кордоні, ІТ спеціалісти вже на половині шляху до успіху і думаю скоро система запрацює. Також розроблятиметься ініціатива щодо «електронного соцзахисту» та електронного транспортного квитка.
- Покращено функціонування самої ЛОДА. Започатковано функціонування Офісу радників, який працюватиме спільно з департаментами та управліннями над реалізацією політик та програм, залучивши відомих експертів у різних галузях. Створено електронну скриньку для повідомлень про випадки корупції, ініційовано комунікацію нових ідей від усіх працівників ЛОДА в рамках проекту IDEA BOX, який отримав близько 300 ідей щодо можливих покращень діяльності ЛОДА.
- Залучено широке експертне середовища до формування Стратегії Львівщини 2027 та дано старт процесам із створення великомасштабної електронної презентації Львівщини, яка б демонструвала можливості та потенціали районів області.
- Область вчасно ввійшла з прийнятим бюджетом майбутнього у новий рік.
Окрему вдячність хочу висловити колегам, друзям та родині. Недоспані ночі та напружений графік не дозволяли нам спілкуватись сповна, але впевнений, що ще надолужимо!" Також Маркіян Мальський подякував дружині за терпіння.
Нагадаємо, Маркіян Мальський перебував на посаді голови Львівської ОДАП з 5 липня 2019.