Відповідно до планових задач Генерального штабу 1 серпня на Львівщині майже сотню резервістів було викликано з Сокальського військкомату для проходження навчання. І вже вчора, 2 серпня, у Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби, що у Великих Мостах, вперше розпочались командно-штабні навчання роти з бригади територіальної оборони Бродівського батальйону. Хто увійшов до складу роти та які функції таких формувань, читайте та дивіться у фоторепортажі Гал-інфо.
Військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату Олександр Тіщенко розповів, що до навчань залучили військовозобов’язаних мешканців Львівщини віком від 20 до 60 років. Упродовж п’яти днів стрільб резервістів навчатимуть військовій науці, пожежній та медичній підготовці, основам інженерної справи та поводженню із вибухонебезпечними предметами.
«Такі навчання пройдуть у більшості областей України відповідно до планових задач Генерального штабу. Загалом у Львівській області є шість батальйонів, до складу яких входять роти з усіх районів Львівщини. До складу кожної з них увійшли резервісти ОР2 – це громадяни, які не були у зоні боєвих дій, які мають право на відстрочку, обмежено придатні.
Її функції виявляться у разі прямого вторгнення. Якщо буде оголошена повна мобілізація, то ця бригада сформується, і відповідно кожна рота у своєму районні візьме під охорону стратегічні об’єкти. Наприклад, водозабірні споруди, електростанції, мости через річки тощо.
Також відповідні підрозділі сформовані для забезпечення порядку на території Львівщини. Це може виглядати так: будуть виставлені блокпости, зокрема на кордонах, де перевірятимуть машини. Тут передовсім мова йде про затримку масового відтоку мобілізаційних ресурсів закордон», - зауважив Олександр Тіщенко
Бригада територіальної оборони Львівщини підпорядкована голові Ради оборони області, тобто голові Львівської обласної державної адміністрації Олегові Синютці. За його словами, восени мають відбутись збори усіх рот, які входять до складу БТО.
«Ми сьогодні бачимо відпрацювання однієї із рот батальйону територіальної оборони. Хочемо на практиці провести заняття, яке має дати можливість уже восени провести заняття повністю всієї територіальної оборони Львівської області. Я хотів би подякувати сьогодні мешканцям Сокальського району, які усі до одного, у повному складі, прибули для відпрацювання.
Я впевнений, що такі навчання територіальної оборони надають можливість мешканцям міста спокійно і впевнено дивитися у майбутнє. І розуміти, що не лише Збройні Сили України на лінії зіткнення стримують агресора, а сьогодні на Львівщині сили територіальної оборони готові до будь-яких дій країни-агресора».
Також Олег Синютка додав, що за підсумками завершення чергової хвилі підписання контракту, Львівщина на першому місці у Західному оперативному командуванні з виконання кількості укладених контрактів.
Олександр Тіщенко розповів, що за резервістами на час перебування на навчаннях зберігаються усі соціальні гарантії, що й за військово службовцями.
«Якщо говорити про соціальні гарантії, то за кожним зі складу роти, хто проходить навчання, зберігається заробітна плата, плюс добові за кожен день перебування на зборах, у разі нещасного випадку, вони лікуватимуться у госпіталі за рахунок Міністерства оборони України».
Щомісяця ми проводимо Єдиний стрілецький день з бригадою територіальної оборони в кожному районі.
Для Сокальської роти провели показові заняття з питань ліквідації та знешкодження диверсійно-розвідувальних груп. За легендою потрібно було зачистити місцевість. Це вправними професійними діями військових спостерігав резервіст зі Сокальщини Андрій Івашків. Хлопець свого часу вже служив на Одещині. Проте бажання захищати свою землю привело його знов на полігон.
«Я вже служив в Одеській області, до того ж потім призивався у Яворіві. Тож певний досвід маю, але з часом все забувається, тож потрібно поновлювати знання та навички. Тепер я у складі Сокальської роти тут, у Великих Мостах, на полігоні. Ми навчаємось для того, щоб знати як боронитись від москальщини. Аби в майбутньому наші діти та внуки жили в безпеці з мирним небом над головою». Сьогодні нас ознайомили з технікою та зброєю. До прикладу, ми вже стріляли з автомату Калашнікова».
Серед резервістів був і мешканець Червоноградщини Павло Кардаш. Він впевнений, що захист України в тилу, також важливий, як і на передовій. «У студентські роки я завершив військову кафедру. Після того, як завершилось навчання, виписався з гуртожитка, і прописався у Сокалі. Опісля мені вручили повістку та надійшла пропозиція записатись до бригади територіальної оборони. Приїхавши на полігон всі вийшли зі звичної зони комфорту. Вибухи, постріли, гул. Трохи обгоріли, проте ті практичні знання, які ми тут отримали і ще отримаємо, того варті».