У Львові впродовж 17-23 вересня триває III Міжнародний форум «Медова осінь на Львівщині 2018. Прикордонні зустрічі», яка відбувається у рамках Наукової конференції «Бджільництво як основа сталого розвитку аграрного сектору України та Польщі в контексті правил Європейського Союзу».
Зокрема, сьогодні зустріч бджолярів відбувалась в Інституті біології тварин НААН (вул. В. Стуса, 38). За словами організаторів, метою форуму є інтеграція українського бджільництва у європейський простір із збереженням національного виробника і національного ринку бджолопродукції.
У коментарі Гал-інфо, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі розповів про важливість проведення Форуму.
«Сьогоднішній форум – це вже третя зустріч у такому форматі, яка є яскравим свідченням тісної співпраці між бджолярам з України та Польщі. Ініціативу з організації та популяризації взаємодії між сусідніми державами взяли на себе бджоляри з двох регіонів – це Львівська область та Лодзинське воєводство.
Добре, що тут має змогу зустрітись наукова сфера з практичним досвідом. Обмін знання відкриває нові можливості для бджольництва, для розвитку медичного використання бджолиних продуктів, так званої апітерапії».
З одного боку вимір культурний, адже як у поляків так і в українский посідає важливу роль, адже ці традиції передавались з покоління у покоління. Також форум спри економічний, туристичний, розбудково-господарський.
Я особливо тішусь з того, що під час форуму учасники можуть познайомитись, знайти нові контакти. Це у подальшому має всі шанси, щоб перерости у налагодження співпраці між малим та середнім бізнесом», – зазначив Рафал Вольськи.
Серед учасників форуму був і бджоляр Святослав, який приїхав з Хмельниччини. Чоловік розповів, що цьогорічні врожаї видались на славу. Проте зазначив, що не в усіх областях аграрії працюють чесно. За його словами, на Полтавщині, Черкащині та Харківщині, орендарі полів обробляли їх, на дотримуючись відповідних правил та використовуючи не якісну продукцію, що у подальшому спричинило вмирання бджіл. Тож чоловік закликає до злагодженої роботи між представниками аграріїв та пасічниками.
Безпосередньо для Форуму бджоляр привіз продукти для демонстрації своєї діяльності.
«Із Хмельниччини на форму я привіз інструменти переважно для матковиведення, воскові свічки у вигляді ангеликів, пилок. Останній використовують з лікувальною метою, адже це природні вітаміни у чистому вигляді. Якщо пилок змішати безпосередньо з медом, то це тільки підсилить його цілющі властивості. Важливо, щоб медові продукти засвоювались у роті, не потрапляючи до шлунки», - розповів Гал-інфо пасічник Святослав.
Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сількогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону
Також відповідно до програми заходу передбачено відвідування апіоб’єктів Львівської області у м. Броди 21 вересня та у с. Ластівка тм. Стебник 22 вересня.