Як зауважив міський голова Львова Андрій Садовий, сьогодні колективи усіх міських лікарень підтримали концепцію реформування медичної галузі міста. Про це повідомили 20 травня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Тож сьогодні на сесії міської ради депутати вирішать, чи давати шанс на зміни в охороні здоров'я. Адже Львів має стати медичним хабом №1 в Україні, і місто має для цього все необхідне, а головне – хороших професіоналів. Тому потрібно об'єднатися і докласти спільних зусиль.
Завтра на сесії представлять нову медичну стратегію Львова
Зокрема, медичні заклади Львова утворять три потужні об’єднання.
"Сьогодні заклад фінансується не просто як заклад, а за кількість пролікованих пацієнтів. І це сьогодні створило ринок медичних послуг між медичними закладами. Наше завдання – покращити якість послуги, зберегти працівників, тому ми реформуємо управління, яке буде не ремонтами займатись, а контролюватиме якість послуг. З іншого боку, ми утворюємо три територіальних медичних об’єднань за одним профілем. Тому що разом вони зможуть претендувати на нові пакети, можуть претендувати на нові дослідження, а це так само нові кошти та підвищення якості.
В перше ТМО увійдуть три медичні заклади. Це лікарня швидкої медичної допомоги, 8-ма міська лікарня і міська дитяча клінічна лікарня на Орлика", - розповів Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.
"У багатопрофільному закладі має бути замкнений цикл. Від дитячої травми, чи станів невідкладної медичної допомоги, і до дорослих", - додав Василь Трунквальтер, керівник 8-ї міської клінічної лікарні.
Друге об’єднання – це планове лікування, реабілітація, та паліативна допомога.
"Якщо взяти цю лікарню, вона не має паліативу, ми не маємо такої повноцінної ендокринології, ревматології, як має 4-та лікарня. Тут є хірургія, але немає судинної хірургії. Якщо ми будемо разом – це буде одна юридична адреса, і за посадовою інструкцією будь-який лікар може виконувати свою роботу там, де він її буде виконувати", - зазначив Андрій Миськів, керівник 5-ї міської клінічної лікарні.
Лікарні утворять багатопрофільний медичний простір. Також об’єднаються 2 пологові будинки.
"Це не є об’єднання заради просто об’єднання. Це навпаки – сконцентрувати всю акушерсько-гінекологічну допомогу міста Львова під одним підпорядкуванням для того, щоб була мобільність надання послуг, багатопрофільність – від профілактичної роботи жіночих консультацій до лікувальної хірургічної роботи гінекологічних і акушерських відділень", - зауважила Людмила Шекета, керівниця пологового будинку № 1.
Під час об’єднань жодна з лікарень Львова не "поглине" інші