Зміни в медицині, над якими зараз активно працюють у Львові, передбачають покращення наявних і залучення нових медичних послуг, вищі зарплати для лікарів і кращі умови у медичних закладах. Медичні працівники, розуміючи це, підтримують реформу. На цьому наголосив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко в ефірі радіо "Львівська хвиля".
"Ми активно спілкуємося з медичними працівниками, от якраз зараз маємо зустріч з колективом 4-ї лікарні. Адже протягом найближчих 5 років маємо зробити так, щоб за рівнем надання якості медичних послуг наші медичні заклади були в топ-200 кращих медичних закладів світу. Для цього потрібно продовжити ті зміни, які розпочалися 2018 року – зміни підходів до фінансування. Тобто зараз фінансується не медичний заклад, а кількість пролікованих пацієнтів. Саме тому змінилися ринкові умови, і ми пропонуємо, щоб управління охорони здоров’я контролювало якість послуг, які надають мешканцям медичні заклади, залучало нові послуги, а також пропонуємо, щоб медичні заклади були засновниками нових територіальних медичних об’єднань за профілем надання допомоги.
Медичні заклали розуміють, що якщо вони сьогодні претендуватимуть на нові пакети послуг від Національної служби здоров’я, більшу кількість пацієнтів і більше залучення коштів, то від них мають право вимагати кращу якість послуг. Тому справді багато закладів підтримують цю стратегію", - розповів Андрій Москаленко.
Відтак, завтра цю медичну стратегію представлять на сесії міської ради. Це початковий етап, адже, зі слів посадовця, зміни напрацьовуватимуть до 1 січня 2022 року.
"Завтра буде запропоновано концепцію. Водночас, мушу звернути увагу, що це зміниться не за один день. Зміни будуть тривати до 1 січня 2022 року, і це буде прийняття кількох ухвал. А завтра ми приймаємо рішення, в якому напрямку рухатися – у зміні функцій управління і створення медичних об’єднань. Самі заклади – їхні назви, їхні лікарі, їхнє розташування – все залишається. Бо це зміни, які мають зняти перепони, щоби заклади могли активніше працювати, створювати кращі умови для лікарів. Ми маємо підняти офіційну заробітну плату лікарям і маємо підвищити рівень послуг для мешканців.
Ми напрацьовуємо ці юридичні зміни, щоб послуги надавалися ще якісніше, і щоб відкрити можливість до складних медичних послуг – як, наприклад, трансплантація в лікарні швидкої допомоги, адже таких речей у такому масштабі раніше не було", - додав Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.
До слова, ознайомитись з новою медичною концепцією міста Львова можна тут.
У Львові розпочинають зміни у медичній галузі