Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Медики пояснюють, хто може стати донором для родинної трансплантації

Лікарі у Львові продовжують рятувати життя. За понад 4 роки у Центрі трансплантології Першого медоб’єднання Львова провели сотні операцій, давши людям шанс на здорове і повноцінне життя. І третина таких трансплантацій відбулась від родинних донорів. Про це повідомляє ЛМР.
Фото ілюстративне

«Найперше, людина, яка вирішує стати донором для родинної трансплантації, має бути повнолітньою та дієздатною. Донорами можуть бути родичі першої лінії – це рідні брати та сестри, батьки, а також власні діти. Донори другої лінії – це дідусі та бабусі, онуки, дядьки і тітки, племінники та племінниці.

Також донором може стати чоловік або дружина після того, як будуть проведені імунологічні дослідження та отримані позитивні результати. Зазвичай, при виборі донора дивляться не стільки на вік, як на функціональну здатність органу, який буде працювати в організмі реципієнта», – пояснюють у Центрі трансплантології Першого медоб’єднання Львова.

У Львові провели дві трансплантації: донором посмертно стала лікарка

Нагадаємо, Львів є одним з лідерів української трансплантології. Першу трансплантацію тут виконали у лютому 2020 року. Відтоді лікарі провели понад 400 трансплантацій органів. Це серця, печінки та нирки, а також легені. Саме тут вперше в Україні пересадили комплекс підшлункова залоза та нирки, а також провели першу в Україні пересадку комплексу серце-легені та успішну спліт-трансплантацію печінки.

У Львові одномоментно пересадили серце і нирку одній людині

Записатись на консультацію до фахівців Центру трансплантології Львова можна за номером телефону +380 (68) 513 37 10, або ж звернутись до лікарні святого Пантелеймона у Львові (вул. Миколайчука, 9).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ