Слухай онлайн
Cуспільство

Міністерство освіти та науки України скасувало ЗНО із російської мови

З переліку предметів, з яких на основі загальної повної середньої освіти складають зовнішнє незалежне оцінювання, виключено російську мову, - Еспресо.

Оновлений перелік предметів затверджено наказом Міністерства освіти та науки, який опубліковано у парламентській базі даних.

"Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із переліку", - йдеться у документі.

У переліку затверджено 11 предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Для випускників шкіл результати ЗНО з трьох навчальних предметів - української мови та літератури, математики або історії України та одного з предметів, зазначених в переліку - будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Також наступного року для проведення ЗНО з іноземних мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде частина "Розуміння мови на слух", яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Наказ набув чинності 8 вересня 2017 року.

Еспресо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ