Слухай онлайн
Політика

Міністр оборони України зробив заяву щодо ескалації війни на Донбасі

Міністр оборони України Андрій Таран зробив заяву щодо військового нарощування Росії поблизу українського кордону та ескалації на Сході країни.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

Він сказав, що російські пропагандистські ЗМІ розповсюджують неправдиву інформацію про начебто "агресивні наміри сил оборони України і підготовку до якогось наступу".

За його словами, нарощування військ біля кордону з Україною мають за мету "посіяти паніку серед населення України, залякати світову спільноту".

В такий спосіб, вважає Таран, Росія намагається вчинити тиск на нашу державу, щоб змусити піти її на потупки у переговорному процесі. Також він сказав:

"Стратегічною ж ціллю Російської Федерації щодо України залишається її повернення під свій контроль та зрив нашого євроатлантичного шляху розвитку".

На його думку, приводом для поновлення активної збройної агресії Росії проти України може стати як спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту, так і звинувачення України у порушенні прав російськомовних чи «новообращенных» громадян Росії через масову роздачу паспортів РФ.

Водночас він зазначає, що активізація збройної агресії РФ проти України є можливою виключно за умов прийняття відповідного політичного рішення на найвищому рівні у Кремлі.

Він додав:

"Розпалені Росією багаття бойових дій можливо погасити лише політико-дипломатичним шляхом. Україна налаштована на цивілізований шлях повернення своїх тимчасово окупованих територій. При цьому не може бути жодних компромісів у відстоюванні інтересів України".

Також він сказав, що найбільш переконливим та дієвим механізмом донесення до офіційної Москви стійкої та безкомпромісної позиції міжнародної спільноти є пришвидшення вступу України до НАТО.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ