Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Міська влада Добромиля усунулась від проблем внутрішньо переміщених осіб в прихистку ліцею

В.о. керівника ДПТНЗ "Нижанковицький професійний ліцей" повідомив про проблеми з якими зіштовхнувся навчальний заклад після відкриття в його стінах прихистку для ВПО.

Як розповів виконувач обов'язків керівника ДПТНЗ "Нижанковицький професійний ліцей", що знаходиться у м. Добромиль, на даний час в ліцеї навчається 289 з можливих 550 осіб. Освітній процес забезпечує 86 працівників. В ліцеї зокрема ведуть господарську діяльність з обробітку 87 гектарів поля, дохід з одного гектара орієнтовно складає 27 тисяч гривень. За мінусом витрат на діяльність ліцею залишається 1.6 мільйони гривень.

Минулого року за рахунок доходів з ведення господарської діяльності вдалось забезпечити ремонт двох перукарських, столярну та слюсарну майстерні та пункт технічного обслуговування. В 2025 році запланований ремонт та оновлення 4 навчальних кабінетів.

"Найбільшою проблемою навчального закладу є дахи. На них потрібно виділити десь 7 мільйонів гривень. Це більше ніж десь 2600 м.кв даху, які знаходяться в аварійному стані. Кожного року прошу Бога, щоб не було великого снігопаду. Бо заваляться вони всі", - повідомив в.о. керівника ліцею.

Другою великою проблемою в діяльності Нижанковицького ліцею є внутрішньо переміщені особи, які проживають в його гуртожитках.

Як зазначив Сенейко Володимир, після того, як один з навчальних корпусів професійного ліцею переобладнали для проживання внутрішньо переміщених осіб, в ліцею почались великі проблеми з фінансуванням. Зокрема за вересень минулого року на електроенергію, водопостачання та вивіз сміття для ВПО було витрачено 64 тисячі гривень, в той час, як весь навчальний заклад на ці послуги витратив 14546 грн. За жовтень - 100 тисяч проти 13722 грн. В листопаді 275602 проти 130488 грн. 

"Якщо доплюсувати ці видатки, то тільки за комунальні послуги нам треба платити в рік 3,6 млн гривень, разом з ВПО", - повідомив керівник закладу.

Він також порекомендував передати прихисток в управління Добромильської міської ради. 

"Міська рада є завжди коли приїжджає якесь керівництво з області, депутати. За подяками та фотографіями вони перші, а от коли проблеми то їх ніколи чомусь нема. То є їх безпосередня проблема, на мою думку, не тільки навчального закладу", - додав Володимир Синейко.

Водночас він повідомив членів постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань освіти, науки та інновацій, що цього року в ліцеї планують розширення освітніх програм. Зокрема запланували відкрити спеціальність "оператор мультикоптера".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ