Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Місця сили: паломницькі локації на Львівщині для духовного відпочинку

Напередодні Богородичного свята – Успіння Пресвятої Богородиці, управління туризму та курортів пропонує відвідати паломницькі місця на Львівщині, щоб відновити сили та духовно збагатитись, інформує пресслужба Львівської ОВА.
  1. Свято-Успенська Унівська Лавра – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври. Саме тут 28 серпня святкують храмовий празник.

Перші згадки про монастир в Уневі з’явилися десь в першій половині XIV століття За легендою, недужий шляхтич Ванько Лагодовський побачив у сні Божу Матір, яка сповіщала йому, що він зцілиться, обмивши ноги в чудодійному джерелі. У пошуках джерела чоловік натрапив на згарище монастиря та побачив дивне сяйво, яке випромінював образ Божої Матері з Дитятком Ісусом. Зцілений водою з джерела та молитвою перед явленою йому іконою, на знак вдячності Лагодовський збудував тут новий монастир, який зберігся до наших днів. У пам’ять про відбудовника на території оселі зберігається копія надгробка з його могили, а оригінал в Олеському замку.

В кінці XIX століття Унівська Лавра була пов’язана з одним славним галицьким родом – Шептицьких. Саме знаменитий Андрей Шептицький відродив чернецтво в Лаврі, а його брат Климентій до свого арешту служив архімандритом оселі.

Двічі на рік, у мирний час до монастиря відбуваються піші прощі зі Львова, на Празник Унівської чудотворної ікони у третю неділю травня та на Успіння Пресвятої Богородиці – 28 серпня.

Що відвідати: монастирська церква Успіння Пресвятої Богородиці, дерев’яна церква блаженних Климентія і Леонтія, Унівська чудотворна ікона, копія Туринської плащаниці, піднятись на Чернечу гору.

Розташування: с. Унів, Перемишлянська ОТГ, Львівський район.

  1. Крехівський монастир святого Миколая – пам'ятка архітектури національного значення XVII — XVIII ст.

Вважають, що історія Крехівського монастиря розпочалася у 1613 році. Саме тоді два ченці Києво-Печерської лаври Йоіл та Сильвестр прийшли на гору Побійну, вирубали у скелі печеру та поселились у ній.  Відомо, що землі під будівництво монастиря ченцям подарував великий коронний гетьман Речі Посполитої Станіслав Жолкевський. Слава про Крехівський монастир сягала усієї Європи. У ньому бували українські гетьмани – Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко та Іван Мазепа, митрополит Петро Могила. У Крехівському монастирі також діє новіціят -  період, в якому перевіряється придатність особи і приготовляє її посвятити своє життя Богові і віддати його служінню спільноті та Церкві.

Також у Крехівському монастирі виготовляють шоколад, масло та сир за авторськими рецептами, які можна придбати у монастирській крамниці. Смаколики створюють самі монахи. В процесі приготування використовують лише натуральні складники. За основу беруть рецепти своїх прадідів.

Що відвідати: монастирська церква Преображення Господнього, дерев’яна церква Покрову Пресвятої Богородиці, Крехівська чудотворна ікона Богородиці та св. Миколая, фортифікаційні мури, в’їзна брама та вежа – дзвіниця, цілюще джерело Богородиці, скельно-печерні комплекси.

Розташування: с. Крехів, Жовківська ОТГ, Львівський район.

  1. Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ. Це місце стало оплотом ченців-самітників ще за часів Київської Русі: в XI столітті сюди прибули два мандрівних ченці і оселилися в невеликій печері на пагорбі над річкою Верещиця. Згодом, печеру поглиблювали наступні покоління ченців, так що до XIII сторіччя вона перетворилася на справжній підземний монастир.

У 1936 р папа Пій XI надав хресній дорозі на Страдецькій Горі статус Єрусалимської (тобто участь в ній прирівнюється до участі в Єрусалимській хресній дорозі), а парафіяльна церква має особливий папський привілей – щодня повний відпуст за участь у Службі Божій.

Що відвідати: Успенська церква, страдецькі печери, могила блаженного священномученика Миколи Конрада, хресна дорога на Страдецькій горі.

Розташування: с. Страдч, Івано-Франківська ОТГ, Яворівський район.

  1. Лаврів – лаврський монастир ордену василіан знаходиться у передгір’ях Карпат. Для багатьох паломників монастир є місцем животворної сили молитви та замилування природи. Вперше Лаврів і монастир документально згадуються у грамоті польського короля Ягайла про передачу його Перемишльському владиці. Але традиційно вважається, що оселя існувала ще за княжих часів, а у 1292 році отримала грамоту від князя Лева Даниловича. Кажуть, що у стіні мурованої каплиці знайшли його домовину. Монастир був одним з найвпливовіших на Прикарпатті.

Що відвідати: церква св. Онуфрія, кутова вежа – дзвіниця.

Розташування: с. Лаврів, Старосамбірська ОТГ, Самбірський район.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ