Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Спорт

МОК призупинив членство Олімпійського комітету росії

Сьогодні, 12 жовтня, Виконком Міжнародного олімпійського комітету ухвалив рішення про негайне призупинення членства Олімпійського комітету росії в організації до подальших повідомлень.

Підставою для цього стало одностороннє рішення ОКР від 5 жовтня 2023 року про включення до свого складу регіональних спортивних організацій, які перебувають у підпорядкуванні Національного олімпійського комітету України, а саме Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей, що є порушенням Олімпійської хартії та територіальної цілісності НОК України.

Олімпійський комітет Росії більше не має права виконувати функції  Національного олімпійського комітету, як це визначено Олімпійською хартією, і не може отримувати фінансування від Олімпійського руху. 

МОК залишає за собою право прийняти у відповідний час рішення щодо участі індивідуальних нейтральних атлетів з російським паспортом у літніх Олімпійських іграх у Парижі-2024 та зимових Олімпійських іграх у Мілані-2026. 

За Виконавчим комітетом МОК також зберігається право приймати будь-які подальші рішення чи вживати будь-які заходи щодо ОКР в залежності від розвитку цієї ситуації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ