Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

МВС щокварталу звітуватиме про розслідування злочинів проти журналістів

МВС щокварталу звітуватиме про розслідування злочинів проти журналістів. Про це інформують у прес-центрі МВС.
Фото: МВС

Заступника Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та голова Національної поліції Ігор Клименко координуватимуть зусилля МВС та Нацполіції для ефективного реагування на факти перешкоджання журналістській діяльності.

Відповідні доручення дав Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, з яким обговорювалася підготовка до майбутніх парламентських слухань з безпеки журналістів, які пройдуть 6 листопада.

У структурі МВС буде призначено осіб високого рівня, відповідальних за ефективність розслідування злочинів проти журналістів, та регулярно звітувати про зусилля щодо захисту медійників – головні ініціативи НСЖУ, яка від липня 2017-го року вимагала призначення спеціальних парламентських слухань з безпеки журналістів.

ʺМіністерство внутрішніх справ відкрите до діалогу щодо покращення безпеки українських журналістів. Перед Національною поліцією ставимо завдання запровадити режим ефективного оперативного реагування на факти перешкоджання журналістівʺ, - наголосив Арсен Аваков.

Також очільник МВС погодився забезпечити персональне реагування на перелік резонансних нападів на журналістів у регіонах, який підготувала НСЖУ.

ʺПрофесія журналіста в Україні є небезпечною, а безкарність за напади – системною. Мета і парламентських слухань, і нашого діалогу з МВС одна – захистити журналістів. Для цього мають з’явитися прецеденти ефективних розслідувань атак на журналістів та вагомого покарання нападниківʺ, - сказав голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Серед переліку справ, який НСЖУ передала для ретельного відпрацювання МВС, зокрема, справа підпалу автомобіля журналіста Сергія Гузя в Кам’янському Дніпропетровської області, жорстокого побиття телеоператора Вадима Макарюка у Харкові, напад радикалів на агентство ʺУкрінформʺ, стрілянина по прес-центру газети ʺНовий деньʺ у Херсоні, побиття журналістів у Вінниці, на Чернігівщині, Житомирщині та Одещині. Окремо має пройти належне службове розслідування факту побиття фотокора Ігоря Єфімова співробітниками міліції у часи Євромайдану в лютому 2014-го року.

Зазначимо, протягом 9 місяців 2019 року слідчими Національної поліції зареєстровано 158 кримінальних правопорушень. За результатами проведеного розслідування за вказаний період часу до суду направлено обвинувальні акти у 10 кримінальних провадженнях за 12 кримінальними правопорушеннями. У 156 кримінальних правопорушеннях протягом звітного періоду слідчими прийнято рішення про їх закриття. Рішення про закриття погоджено з органами прокуратури.

У залишку слідчих підрозділів станом на 10 жовтня 2019 року перебуває 260 правопорушень цієї категорії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ