Слухай онлайн
Політика

МВС та ЦВК уклали меморандум про співпрацю

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук вчора, 5 грудня, уклали меморандум про співпрацю між відомствами. Такий документ підписано вперше за весь час існування ЦВК та МВС, інформують у прес-службі Міністерства внутрішніх справ України.

Мета меморандуму – об’єднати зусилля МВС та ЦВК задля недопущення порушень виборчих прав громадян та забезпечення правопорядку під час виборчого процесу.

"Ми виходимо з того, що реалізовуємо філософію взаємодії між ЦВК та органами МВС для забезпечення законного процесу виборів, який стартує в країні", - сказав Арсен Аваков.

"Питання попередження виборчих злочинів і невідворотності покарання за них є дуже важливим для забезпечення виборчого процесу. Тому я вважаю, що об’єднавши зусилля і розуміючи, які саме виклики стоять перед нами, ми зможемо їх подолати. Для того, щоб громадяни мали можливість зробити вибір та були впевнені, що він достеменно відображений в результатах голосування", - додала Тетяна Сліпачук.

Голова Національної поліції Сергій Князєв також запевнив, що поліція забезпечить публічну безпеку під час всього виборчого процесу.

У межах підписаного меморандуму сторони домовилися про висвітлення інформації щодо системних правопорушень виборчого законодавства.

Також буде налагоджено обмін інформацією про кримінальні правопорушення проти виборчих прав громадян, ведення їх електронної карти із розбивкою за видами і регіонами в період проведення виборів Президента України, народних депутатів України та місцевих виборів.

МВС та ЦВК також домовилися про спільне виявлення, запобігання та припинення правопорушень, пов'язаних із втручанням у роботу комп'ютерних мереж і державних інформаційно-аналітичних та інформаційно-телекомунікаційних систем.

Сторони домовилися про проведення спільних зустрічей керівників, експертів та фахівців у рамках нарад, семінарів, конференцій, а також – заходів щодо забезпечення моніторингу стану дотримання виборчого законодавства в період підготовки і проведення виборів.

Документ передбачає розробку методичних посібників для підвищення правової поінформованості працівників МВС, зокрема Національної поліції, виборчих комісій, центральних органів виконавчої влади з питань виборчого законодавства та протидії правопорушенням, спрямованим проти виборчих прав громадян.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ