Сьогодні, 5 лютого у Львові на державному підприємстві «Арена Львів» відбувся навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області, які підбили підсумки роботи за 2015 рік. Також рятувальники провели показові навчання з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Повідомили в ГУ ДСНС у Львівській області.
Під час проведення комплексних показових навчань відбулася демонстрація зразків техніки та засобів механізації, елементів пункту управління та життєзабезпечення у польових умовах.
Зокрема, під час проведення навчань виконувалися такі вправи: проведення невідкладних аварійно-рятувальні роботи за наслідками умовної ДТП при перевезенні хімічно-небезпечних речовин та виявленні джерела іонізуючого випромінювання, гасіння умовної пожежі, рятування людей на висотах за допомогою пожежних автодрабин та колінчастих підйомників, рятування людей з використанням альпіністського спорядження, евакуація потерпілих, розгортання та робота сортувального майданчика для потерпілих на догоспітальному етапі й охорона громадського порядку та регулювання дорожнього руху.
Навчання відбулися під керівництвом голови Львівської обласної державної адміністрації – керівника Львівської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Олега Синютки. До участі у навчаннях залучили керівний склад Департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА, голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення, пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління ДСНС України у Львівській області, 2-й спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України, Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини катастроф», Головне управління національної поліції у Львівській області, Управління патрульної поліції у м. Львові, ДСП «Львівський державний міжобласний спецкомбінат» УДО «Радон», Львівську центральну водолазно-рятувальну службу та інші комунальні служби.
Для проведення авіаційної розвідки у тестовому режимі було використано дрон. Безпілотний літальний апарат може здійснювати у он-лайн режимі розвідку з місця виникнення надзвичайної ситуації: аварії з викидом чи виливом небезпечних хімічних речовин, під час ліквідації різного роду пожеж, терористичних актів тощо. Керівництво області у перспективі планує поповнити матеріальну базу львівських рятувальників таким безпілотником. Це допоможе більш ефективно та оперативно моніторити ситуацію з місці пригоди.
По завершенню навчань відбулося підведення підсумків за результатами навчального збору, заслуховування голів районних та міських комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, начальників обласних спеціалізованих служб цивільного захисту про стан та готовність до виконання завдань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, визначення завдань на наступний рік.
Під час свого звернення до учасників навчань голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив: « У кожного мешканця Львівщини зараз в душі виникає неспокій. Проведення таких навчань та висвітлення їх у засобах масової інформації дозволить нам заспокоїти людей у такий непевний час. Адже ми показуємо, що готові прийти на допомогу, готові до реагування й люди мають нам вірити – це головне завдання». Також представник влади зазначив, що під час навчань все було виконано професійно, і він із задоволенням потисне руку кожному фахівцю.
В свою чергу, начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Сергій Дмитровський звернувся до представників місцевих та районних рад: «Ми маємо бути готові до усіх викликів, які нам готує сьогодення. Для нас важливим є робота із людьми та моніторинг ситуації у регіонах. І ви, у цій ситуації, є нашими очима. Тому прошу вас відповідально поставитися до виконання мого прохання, заради безпеки у області в цілому».
На місці проведення навчань розгорнули елементи польового пункту управління та відділення життєзабезпечення з польовим пунктом харчування. Тут кожен зміг спробувати смачної польової кухні від рятувальників.
Зазначимо, що упродовж 2015 року на Львівщині зареєстровано 5 надзвичайних ситуацій та виникло 4454 пожежі, на яких загинуло 72 людини і травмовано 76 людей, з них 7 дітей. Загалом протягом 2015 року на території області загинули 501 людина та травмовано 3121 людина.
Пожежно-рятувальними підрозділами Головного управління за цей рік врятовано 455 людей, а безпосередньо на пожежах - 94 людини, з них 16 дітей.
Аналізуючи статистичні дані, бачимо, що ефективна взаємодія між усіма екстреними службами області дозволить швидко та якісно реагувати на небезпечні події й дозволить запобігти їх виникненню.