Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині 9 інноваційних проєктів отримають фінансування з обласного бюджету

У п’ятницю 1 жовтня відбулося засідання конкурсної комісії, щодо обрання проєктів на фінансування з обласної Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області.
фото - пресслужба ЛОР

Про це інформує пресслужба ЛОР.

У 2021 році на реалізацію програми передбачено 5 млн грн бюджетних коштів.

На розгляд конкурсної комісії надійшло 14 заявок від наукових колективів.

Члени комісії розглянули усі проєктні пропозиції, оцінили їхні цілі та ресурси, які навчальні заклади готові вкласти у реалізацію, перевірили право інтелектуальної власності на кожну ідею та підсумували результати.

«Комісія визначила 8 проєктів, які відповідають критеріям програми та отримають фінансування, - зазначив депутат Львівської обласної ради Юрій Раделицький.- Один проєкт на межі проходження за браком частини коштів, а саме 389 тис. грн».

Нагадаємо, метою Програми є стимулювання розроблення інновацій, створення інноваційної платформи для співпраці та налагодження взаємовигідних економічних відносин між суб’єктами підприємництва, закладами вищої освіти та територіальними громадами регіону щодо реалізації інноваційних проєктів.

Як зазначив співавтор програми, депутат Львівської обласної ради Йосип Ситник, обласна програма покликана допомогти науковцям, підставити плече. Аналогів такої програмної підтримки інновацій не має жодна область.

Перший у рейтингу проєкт, який  передбачає розробку технології реагентного очищення фільтрів полігонів твердих побутових відходів. Колектив науковців Національного університету імені Івана Франка запропонував нову ощадну систему фільтрування. Серед переможців конкурсу також технічні розробки системи електролізу, виробництва візків для людей з обмеженими можливостями, створення малої молочної ферми на базі університету.

«Ми сподівалися прикладних результатів, але виявили, що наука недофінансована на стадії розробок. Не всі проєкти відповідають концепції програми, ми розраховували підтримувати готові до промислової реалізації задуми. Але пропозиції, які надійшли на конкурс ще не готові до втілення, тому триватимуть розробки й вже за підсумком реалізації програми ці ідеї будуть готові для виробництва, до виготовлення конкретного продукту», - підсумував Йосип Ситник.

Члени комісії вирішили до наступного засідання підготувати пропозиції змін до обласної програми уже на 2022 рік. Планується збільшити фінансування програми та профінансувати у наступному році більше інноваційних проєктів.

«Ми також звернемося до бюджетної комісії Львівської обласної ради з проханням додати кошти в програму 2021 року та реалізувати усі 9 вибраних комісією проєктів. Сподіваємося, що за таку пропозицію проголосують депутати на  сесійному засіданні. Адже проєкт, на який не вистачило коштів,  пов’язаний з впровадженням інформаційної системи у роботу промислових підприємств. Така система проводитиме діагностику обладнання та випереджатиме ламання. Це комп’ютеризація виробництва, безпека людей», - розповів Йосиф Ситник.

Голова комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький зауважив, що усі профінансовані програмою проєкти повинні працювати на Львівщині. Це основний критерій.

«Оскільки цього року програма реалізовується вперше,- наголосив він, - то за підсумками отриманих результатів можливо буде врахувати та виправити похибки. Надалі ми будемо оцінювати рівень технічної готовності конкурсантів, наявність прототипів. Цьогорічний результат дасть можливість зрозуміти, який потенціал програми у майбутньому».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ