Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

На Львівщині понад 9 тис. людей захворіли на респіраторні інфекції

Протягом 44 тижня року (30.10-05.11) на Львівщині захворіли на грип та гострі респіраторні інфекції 9 372 осіб, що на 155 більше, як за попередній тиждень. Про це повідомили в ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Інтенсивний показник захворюваності становить 371,1 при епідемічному порозі 403,93. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 60,9% (захворіло дітей до 17років- 5 712 осіб).

У Львові за цей же період захворіло відповідно 3798 (44 тиждень) та 3664 (43 тиждень) осіб, інтенсивний показник на останньому тижні був 492,3 при епідпорозі 637,78. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 56,2%. Зареєстровано перевищення епідемічного порогу у віковій групі 15-17 років на 1,9%. 

Протягом 44 тижня було госпіталізовано з діагнозом ГРІ в інфекційні стаціонари області 177 осіб, у тому числі 149 дітей віком до 17 років.

Епідеміологи також наголосили, що найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. В Україні пройшли перереєстрацію вакцини проти грипу: "Інфлувак" (виробник - Нідерланди), "Інфлуензе Ваксин" (Китай), "Джісі ФЛЮ" (Корея) і "Ваксігрип" (Франція). 

Також вони надали рекомендації, дотримання яких допоможе запобігти захворюванню. 

1.Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.

2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4.Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

7.При перших проявах застуди  одразу ж ізолюйте себе, чи того, хто захворів від оточуючих. Викличте лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ