Здобути практичні навички на сучасному обладнанні з допомогою нових інструментів зможуть учні ще одного професійно-технічного закладу освіти. Про це повідомили 15 грудня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.
Сьогодні у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва відкрили навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування «Інсталятор».
Ідею центру виношували кілька років. Від початку проекту до перерізання стрічки минуло дев'ять місяців.
«Два роки тому ми відкривали навчальний центр електрогазозварника, і вже тоді міркували над тим, як облаштувати ще один такий центр. Учні мають можливість навчатись на сучасному обладнанні і працювати в нових умовах. Тепер будемо мати можливість на високому рівні вести підготовку наших учнів. Плануємо проводити міжнародні тренінги, обмін досвідом та конференції. Наші учні мають думати не лише як майстри, а як інженери», - розповів директор училища Олег Саврук.
Задля потреб центру силами педколективу було реконструйовано та переобладнано 5 приміщень: кабінет, лабораторія, майстерня, роздягальня, хол для теоретичної та практичної підготовки слухачів з професії. На його створення використано 1 млн. гривень з державного бюджету та понад 450 тис. гривень коштів навчального закладу.
«Останні два роки розвиток профтехосвіти є у фокусі держави. Вона не лише декларує підтримку, а виділяє реальний фінансовий ресурс. В цьому напрямі ми будемо працювати і надалі. Перш за все фінансуватися має профтехосвіта. Учні зможуть навчатись у нових умовах, підвищувати свою кваліфікацію, вдосконалювати навички. Багато закладів могли би по-іншому розвиватись, маючи сучасну матеріально-технічну базу. Для цього треба і самим заробляти, і мати добрих партнерів», - акцентував під час відкриття заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Училище уже понад 60 років займається підготовкою сантехніків. Навчальний заклад впродовж останніх років постійно виконує доведений обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів і молодших спеціалістів.
«Важливість навчально-практичних центрів у закладах в тому, що учні можуть вчитись на сучасному обладнанні. Це робить їх конкурентоспроможними. Їхня фаховість часто затребувана за кордоном. Ми би хотіли, щоб наші кадри залишалися в Україні. За останніми даними 88 % учнів професійно-технічних освіти залишається в Україні. Це дещо несподівані результати, але вони мотивують збільшувати видатки, і держава на це готова. Ми працюватимемо і надалі над відкриттям навчально-практичних центрів», - резюмував директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска.
За його словами триває також робота щодо налагодження співпраці освітніх закладів із бізнес-середовищем для працевлаштування майбутніх фахівців.
«Монтажник мусить здобувати знання в реальних умовах. Аби учні могли перевіряти свої роботи, в їх розпорядженні є необхідні устаткування. Ідея центру в тому, щоб учень міг перевірити якість своєї роботи. Монтажний інструмент представлений світовими брендами, адже якість, яка працюватиме десятки років, дуже важлива», - розповів майстер виробничого навчання Роман Волошин.
Потужна матеріальна база НПЦ у поєднанні з фаховою майстерністю педагогів училища за підтримки влади та бізнесу дозволить значно підвищити якість підготовки кваліфікованих робітників, наблизити її рівень до вимог ринку праці, популяризувати робітничі професії серед населення.