Станом на 30 січня 2024 року Львівщина повністю позбулась від пам'ятників комуністичної доби.
“Ми виконали нарешті те домашнє завдання, яке не виконали наші батьки більше ніж 30 років тому’’, - зокрема сказав перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
Зазначимо, що Львівська область стала першою в Україні областю, яка позбулась комуністичних маркерів. Важливо підкреслити, що кошти на цей процес з обласного бюджету не виділялись. Волонтери, фермери, мешканці громад готові були допомогти безоплатно.
Як прокоментував військовослужбовець Антон Петрівський, декомунізація є важливою, адже всі рішення в період СРСР приймалися в Москві, так само як і приймалися рішення про встановлення радянських ідеологічних пам'ятників. Коли ми позбуваємось всіх таких об'єктів ми позбуваємось об'єктів ворожої пропаганди.
“Ми не переможемо росію на полі бою, якщо не переможемо її у наших головах і в нашому публічному просторі”, - додав Петрівський.
Своєю чергою військовослужбовець підрозділу “Азов” Ігор Фльорко, який є одним з найактивніших учасників процесу декомунізації, розповів хронологію позбування радянських монументів, починаючи з Революції Гідності. І якщо порівняти розповіді років початку декомунізації та період 2022-2023 рр., то різниця і результати є колосально помітні. Він також назвав нюанс, а саме помилку декомунізації, який помітив на власних спостереженнях - погана комунікація органів місцевого самоврядування і цивільного населення.
Так де ж впав останній “Альоша” на Львівщині? Останній пам'ятник комуністичної пропаганди впав на території Лопатинської громади.
“Сьогодні дійсно визначальний день”- підсумував Андрій Годик.
Підготувала Макарук Ольга