Днями у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу організували заключний модуль проєкт, що має на меті навчити тренерів для формування тренінгових центрів на базі семи опорних шкіл області.
Про це інформує пресслужба ЛОДА.
Третій модуль навчання був присвячений безпосередньо організації діяльності тренінгового центру. В межах дводенного семінару охопили основи Проєктного менеджменту, навчались дієво та ефективно планувати діяльність Тренінгових центрів.
«Найважливіше в нашому житті є не матеріальні ресурси, а ідеї. Якщо є хороша ідея, то під неї кошти знайдуться завжди. Комісія обласної ради, яка дізналась про «Освітній Еверест», зрозуміла важливість такого проєкт, тож на наступний рік закладемо теж кошти на цей проєкт. Маю надію громади також зрозуміють важливість функціонувати тренінгових центрів і зможуть передбачити на них фінансування. Не держава має думати як формувати якість освіти у ваших громадах. Ми з вами маємо дбати про те, що у нас була добра освіта і діти залишались в своїх громадах. Ніхто крім нас цього не зробить. «Освітній Еверест» один із елементів такої політики», - звернувся до учасників проєкт директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
Очільник департаменту також закликав вносити пропозиції щодо покращення проєкт. Учасники проєкт відзначили його надзвичайну актуальність та наголосили на необхідності масштабувати його на інші громади.
«Проект дозволив показати важливість перших кроків до іншої освіти. Освіти, що відповідає потребам випускників школи. Якщо ми позиціонуємо школу як осередок, що готує до життя, то мусимо реагувати на всі зміни швидко. Вони йдуть по експоненті, і ми маємо встигати за ними, маємо думати як наші випускники зуміють в житті себе реалізовувати. Ми зараз відповідальні за те, що ми залишимо правникам наших внуків. Саме такі проєкт роблять маленькі перші кроки, які приведуть до масштабних змін», - переконана директор Козівського ОНЗЗСО І-ІІІст.ліцей ім. М. Гаврилка Оксана Клепуц.
До проекту залучено 7 опорних шкіл із Козівської (Козівська), Жовтанецької (Жовтанецька), Перемишлянської (Перемишлянська №1), Боринської (Нижньояблунська), Старосамбірської (Старосамбірська №1), Золочівської (Золочівська №1), Добросинсько-Магерівської (Магерівська) територіальних громад.
«Ми лише біля підніжжя нашого «Евересту», і нам багато ще треба працювати, аби дістатись до вершини. Зараз на черзі робота у громадах, робота із допомоги вчителям шкіл вашої та сусідніх громад. Аби допомогти зрозуміти всі започатковані реформи, сприйняти їх, розпочати і успішно реалізувати. Наша відповідальність формувати такого учня, який в дорослому житті буде конкурентоспроможним, компетентним, і дасть собі раду в житті. Для того перш за все треба сформувати себе і своїх колег», - акцентувала керівник проекту Ірина Сислюк.
Проект «Освітній Еверест» має на меті створити альтернативи центрам професійного розвитку. Відтак, для професійного зростання педагогічних працівників в семи опорних школах області запрацюють тренінгові центри, де вчителів навчатимуть актуальним навичкам для створення освітнього простору.
«Зараз нема кущових методичних об’єднань, і я зрозумів, що вчителі зараз не мають до кого звернутись, методичної допомоги дуже мало. І тому створення тренінгових центрів буде значним посиленням роботи вчителів. Це дивовижна ідея, що допоможе міняти освіту», - наголосив директор Нижньояблунського опорного ЗЗСО Василь Ляхович.
Тренінгові центри мають запрацювати у 2022 році. Планується, що такі центри охоплять навчанням ті території, де поки що тренінгових центрів нема.
«Однозначно ми не залишимо вас самих. Наступного року ми будемо зустрічатись і надавати менторську підтримку, яка вам потрібна. Не бійтесь помилятись. Перші кроки починайте зі своїх шкіл, практикуйте на малих групах, коли налагодиться механізм у ваші й школі, ви зрозумієте як діяти далі. Ми ділились власними напрацюваннями і досвідом. Але чужий досвід, який би він добрий не був, ви не зможете просто накласти на свій заклад. Його треба адаптувати і апробувати у своїх умовах. Не бійтесь робити спроби. Труднощі з якими ви будете стикатись в процесі, буде вас наближати до правильних рішень», - резюмувала одна з організаторок Мар’яна Дмитрів.
Проєкт «Освітній Еверест» - захід програми розвитку освіти Львівської області на 2021- 2025 роки. Із кожним роком подібних центрів ставатиме більше. До 2025 року має з’явитись чотири десятки таких центрів. Це дозволить охопити навчанням педагогів більшості територіальних громад.