Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Волинь

На Перемишлянщині відзначать 150-річчя скульптора Григорія Кузневича

Цьогоріч відзначаємо 150-тилітній ювілей з дня народження Григорія Кузневича, українського скульптора і художника з Любачівщини. Про це повідомили 6 серпня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Розквіт творчості мистця припав на період 1892-1914 років. Кузневич став співавтором пам’ятників Яну Кілінському у Стрийському парку, Бартошу Гловацькому на Личаківській, скульптури у вестибюлі Музею етнографії та художнього промислу і, ймовірно, скульптурної групи «Фортуна звеличує працю» на будівлі цього ж музею.

8 серпня у селі Ганачівка, що на Перемишлянчині, де скульптор провів останні роки свого життя і знайшов вічний спочинок, відбудеться низка заходів на вшанування його пам’яті.

Заходи відбудуться в межах фестивалю "Медова забава"  у Гостинному дворі "На Білому потоці".

Там відвідувачі зможуть побачити і почути:

  • виставку кам’яних скульптурних робіт студентів кафедри монументально-декоративної скульптури ЛНАМ;

  • презентацію банерної виставки про життєвий і творчий шлях Григорія Кузневича від Станіслава Клосовського;

  • розмову про особливості бруснянської каменярської школи від реставраторки Олени Стасюк;

  • загальну дискусію про традиції і майбутнє народного каменярства в Україні; виставку елементів одягу та побуту переселенців з українського Закерзоння від Винниківського історико-краєзнавчого музею;

  • майстер-класи з каменярства;

Заходи відбудуться за підтримки Львівської обласної ради, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Перемишлянської міської ради, багатьох друзів та партнерів.

Нагадаємо, що постійна депутатська комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради на своєму засіданні 27 травня прийняла рішення проголосити 2021 рік - роком Григорія Кузневича.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ