Слухай онлайн
Cуспільство

На Волині презентували проєкт "Українсько-польське поозер'я - край легенд..."

Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
Фото Волинська обласна рада
1/3
На Волині презентували проєкт "Українсько-польське поозер’я – край легенд: відкрий та насолоджуйся незвіданим". Про це повідомили 24 травня Гал-інфо у пресслужбі Волинської облради.

Про розвиток туристичної галузі Шацького краю у співпраці із польською стороною – гміною Влодава, говорили під час дискусійної панелі "Брендинг як інструмент підвищення ефективності функціонування туристичної дестинації" в рамках проєкту "Українсько-польське поозер’я – край легенд: відкрий та насолоджуйся незвіданим" Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, який упроваджується за підтримки Європейського Союзу.

Захід відбувся 20 травня. У засіданні дискусійної панелі з української сторони взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, Шацький селищний голова Сергій Карпук, директор санаторію «Лісова пісня» Руслана Дибель, начальник відділу туризму департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів Волинської ОДА Станіслав Ольшевський, ректор Луцького НТУ Ірина Вахович, позаштатний радник Львівського міського голови з питань промоції міста Остап Процик, начальник управління туризму та промоції Луцької міської ради Катерина Теліпська. Польську сторону представляли староста Владавського повяту Анджей Романчук, війт гміни Влодава Даріуш Семенюк, асистент менеджера проєкту Анна Чайка. Також з обох сторін були запрошені до слова представники туристичної галузі та експерти.

Так, за словами координатора проєкту "Українсько-польське поозер’я – край легенд: відкрий та насолоджуйся незвіданим" Олега Щерби, про озеро Світязь відомо чи не усім, проте мало хто знає, що на території Шацького краю знаходиться понад 30 озер, багато яких невідомі широкому колу туристів. Саме тому географія проєкту включає менш відомі широкому загалу озера, які знаходяться в Шацькій територіальній громаді – Пісочне, Люцимер, Перемут, а також озера Біле, Орхове, Святе та Глінки, які знаходяться на території гміни Влодава.

"Головні цілі – це активна промоція озер українського-польського прикордоння для збільшення їхнього туристичного потенціалу, створення спільного продукту, який сприятиме популяризації природної спадщини прикордоння, підвищення спроможності зацікавлених сторін у створенні іміджу території українсько-польського приозер’я як привабливої туристичної дестинації", - каже Олег Щерба.

Так, учасники запланували створення веб-сайту, де усі бажаючі зможуть знайти інформацію про проєкт, почитати цікаві факти про озера. До слова, сайт буде трьома мовами – українською, польською та англійською. Також запланували створення єдиного туристичного бренду, сувенірної продукції та проведення спільного транскордонного фестивалю "Озерна містерія".

Шацький селищний голова Сергій Карпук звернув увагу на природний потенціал краю, який представлений водними та лісовими ресурсами.

"На території громади знаходиться Шацький національний природний парк, а це дозволяє говорити про екотуризм та унікальність нашого краю, - зазначив він. – У Шацьку є можливості для розвитку різноманітного відпочинку – велотуризму, каякінгу, байдарок, відсерфінгу, гастротуризму. Можливості Шацького краю дозволяють подорожувати не тільки влітку, а в холодні пори року. Тут можна займатися катанням на ковзанах, риболовлею, збирати гриби, ягоди та проводити час на лані природи".

Крім того, на території Шацького національного парку знаходиться санаторій "Лісова пісня". Це не тільки багатопрофільний санаторно-курортний та реабілітаційний заклад з сучасною лікувально-діагностичною базою, кваліфікованим медичним персоналом, а й місце для відпочинку волинян та гостей з цілої України.

"Санаторій знаходиться на березі мальовничого озера Пісочне, - розповіла директорка санаторію Руслана Дибель. – Джерельна вода з великим вмістом срібла та гліцерину приваблює туристів з усіх куточків України".

Вона зазначила, що саме на базі цього закладу планують провести транскордонний фестиваль "Озерна містерія".

Як відзначив начальник відділу туризму ОДА Станіслав Ольшевський, за три місяці сезону на Шаччині, край відвідує близько 600 тисяч туристів. В рамках програми транскордонного співробітництва її учасники збираються збільшити потік туристів мінімум на 10%.

Григорій Недопад наголосив, що промоція допоможе не тільки розвивати туристичний бізнес, але й створити умови для занятості місцевого населення, адже на території приозер’я мешкає багато людей, які зберігають давні традиції народних ремесел.

"А це дозволить створити умови для зайнятості населення та продовжити берегти споконвічні традиції, - зазначив голова обласної ради. – Ми маємо надію, що співпраця в рамках проєкту буде далі продовжуватися і ми будемо працювати над організацією таких заходів".

До слова, в рамках проєкту було проведено краєзнавче дослідження, під час якого вивчили легенди та перекази, пов’язані з історією тутешніх озер. Результати краєзнавчої роботи будуть використані для створення майбутнього бренду проєкту.

В результаті дискусійної панелі, учасники розробили чіткі кроки для впровадження проєкту та робитимуть усе, аби він став успішним.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ