Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На якому етапі впровадження е-квитка на Львівщині та які зміни чекають пасажирів

Послугою безготівкової розрахунку в автобусах області можна буде скористатись зі середини літа 2023 року.
Фото ілюстративне: ЛМР

В управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА пояснили, як оплатити е-послугу, що буде з пільговиками та чи зміниться ціна проїзду. 

Коли е-квиток запрацює?

Зараз відбувається діагностика усіх АТП (потрібно порахувати кількість автобусів, на які буде встановлено обладнання, та визначити їх моделі) та закупка обладнання (цей процес займе орієнтовно 2 місяці).

На маршрутних таксі у Львівській області планують встановити більше тисячі валідаторів. Перші валідатори будуть встановленні вже в січні-лютому. Усе обладнання згідно договору буде встановлено до середини літа цього року. Паралельно у цей період і запрацює е-квиток.

До кінця 2023 року буде діяти перехідний період, коли розрахуватися можна й готівкою. У наступному році Львівщина повинна повністю перейти на безготівковий розрахунок. 

Як оплатити за проїзд? 

Сплата виконуватиметься за допомогою валідаторів – пристроїв, що встановлюються у автобусах. Пасажир заходитиме у транспортний засіб і прикладатиме до валідатора банківську карту, відповідний гаджет, електронний квиток чи спеціальну платіжну картку. Система автоматично, згідно тарифної сітки відповідного маршруту, оплачуватиме проїзд. Це дозволить пришвидшити посадку пасажирів та мінімізує контакт «пасажир-водій», що дозволить останньому сконцентрувати свою увагу виключно на керуванні транспортним засобом. 

Які діятимуть способи оплати? 

Звичайна банківська платіжна картка чи будь-який відповідний гаджет (смартфон, смарт-годинник) для прикладання до валідатора. 

Придбання електронного квитка у терміналі поповнення. Пасажир отримає qr-код, яким можна оплатити проїзд. Планується встановити по області 50 точок продажу та поповнення електронних квитків. 

Електронний додаток. Квиток можна придбати не виходячи з дому і скористатися згодом. У додатку буде зберігатися квитки в електронному вигляді. 

Спеціальні платіжні картки. Ці картки будуть містити, як інформацію для пільгових категорій, так і можливість реальної сплати, якщо власник її поповнить. 

Як за проїзд платитимуть пільговики?

Планують випустити 500 тис.спеціальних платіжних карт, якими зможуть розраховуватися пільгові категорії громадян. Отримати цю карту мешканець зможе у своїй громаді. Це дозволить зробити прозорий облік оплати проїзду пільгових категорій, адже буде реальна картина кількості пасажирів, які користуються пільговим проїздом у приміських і міжміських автобусних маршрутах. 

Чи зміниться ціна квитка за проїзд і від чого це залежить?

Тариф регулюватиме перевізник. Впровадження е-квитка дозволить встановити реальний пасажиропотік і вивести з обігу «чорну готівку». А це чітка статистика перевезень, реальна цифра пільговиків, повна прозорість стягнення тарифу, зменшення шахрайства з оплатою праці водіям, збільшення податкової бази за рахунок зниження рівня оберту неврахованих готівкових коштів, а ще легкість розробки нових тарифів відповідно до потреб пасажирів. 

Нагадаємо, Львівська область першою в Україні запровадить електронний квиток у приміських та міжміських автобусних маршрутах. Інвестором з впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду обрали компанію «Smart Tiket Technology». 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ