Слухай онлайн
Cуспільство

На Знесінні освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям

Відзначення Дня Незалежності на Львівщині триває. В межах святкування на вулиці Польовій у Львові відкрили та освятили пам’ятний знак Українським Січовим Стрільцям. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
Фото ЛОДА

Урочистості розпочалися виконанням Державного Гімну України та підняттям прапора.

"Цей пам'ятний знак є для нас, тих хто ходить стежками землі та наших нащадків. Проходячи повз цього пам'ятника, завжди важливо  робити тут іспит свого сумління з прожитого дня. Дякуємо нашим Героям за свідчення їхнього життя і просимо їхнього покрову на дорогу нашого життя", - зазначив Преосвященніший владика Володимир,  єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Участь у відкритті знаку взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський, священики, представники громадськості.

“Січові стрільці – це ті Герої, які у серці кожного з нас займають особливе місце. На жаль, не у всіх містах знають про них. Наш обов’язок – розповісти співгромадянам, хто ці Герої. Тішить, що сьогодні тут представники різних поколінь. Батьки, які сьогодні привели сюди своїх дітей, ви - великі молодці. Бо лише своїм прикладом,  продовжуючи українські традиції, ви дозволяєте пам’яті Січових Cтрільців існувати. Допоки є пам'ять про людину – людина жива. Кожного дня ми повинні пам’ятати цих Героїв”, - зазначив Маркіян Мальський.

Також очільник області наголосив на важливості постаті Євгена Коновальця в українському державотворенні.

“Євген Коновалець зміг об’єднати  людей навколо себе, а не розділити чи посварити їх. Перебуваючи у конфлікті,  він боровся за об’єднану ідею України, не переслідуючи своїх власних інтересів, а будуючи сильну, об’єднану державу. Кожного дня працював над тим, щоб наступні покоління могли оцінити реальність його вчинків. На сьогодні Україна є в складному становищі і від нас з вами залежить її майбутнє. Я закликаю кожного з вас, пам’ятати про Січових стрільців, про справжніх Героїв, тих, хто ціною власного життя боронив нашу з вами державу. Бо хто знає, де були б ми, і чи були б вільними, якби не Січові Cтрільці”, - підкреслив голова Львівської ОДА .

У межах заходу пролунали стрілецькі пісні та виступили мистецькі колективи.

Довідка:

На цвинтарі Старого Знесіння є братська військова могила стрільців Української Галицької Армії, полеглих в боях на Знесінні в грудні 1918 р. під час українсько-польської війни. В цьому бою полягло біля 30-ти усусусів, яких пізніше поховали на цвинтарі Старого Знесіння. Це єдина у Львові незруйнована могила УСС – бійців УГА.

В 1930-ті роки (орієнтовно 1935-38 рр.) з ініціативи української громади Знесіння було зібрано кошти і споруджено пам’ятник у вигляді піраміди з дикого каменю, увінчаної стрілецьким хрестом. Під хрестом вмурували стрільно (гільзу від снаряда) – так було прийнято для військових поховань.

Проект пам’ятника розробляла архітектурна група Товариства «УкрДизайнГруп» на чолі з відомим архітектором Михайлом Федиком та інженер-конструктором Миколою Лапчуком. Роботи по каменю виконували брати Зеновій та Андрій Манчури.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ