Надрокористувачам необхідно провести оцінку впливу своєї діяльності на довкілля. Про це в коментарі Гал-інфо розповів експерт з надрокористування Остап Дума.
Нагадаємо, нещодавно вступив в дію Закон України „Про оцінку впливу на довкілля”, крім цього втратив чинність Закон України „Про екологічну експертизу”.
Як зазначив Остап Дума, закон, що вступив в дію встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямовані на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Також експерт наголосив, що було внесено зміни до Кодексу України про надра. А саме доповнено статтею 15-1.
Стаття 15-1. Оцінка впливу на довкілля
Якщо користування надрами пов’язане з провадженням діяльності, визначеної Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", надання їх у користування здійснюється з урахуванням результатів оцінки впливу на довкілля.
Ще одна зміна стосується проектування гірничодобувних об'єктів, а також підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин. І звучить вона наступним чином.
Проекти будівництва гірничодобувних об'єктів або підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі для захоронення відходів виробництва, інших шкідливих речовин, скидання стічних вод, підлягають оцінці впливу на довкілля, науково-технічній та іншим видам експертизи та погодженню в порядку, встановленому законодавством України.
Зазначимо, що цей закон в першу чергу стосується надрокористувачів які подають документи для отримання спецдозволу на продовження та експлуатацію родовищ незалежно від типу копалин, які видобуваються.