Слухай онлайн
Політика

«Наша Україна» знайшла Ющенкові іншу роботу

На сьогоднішній день відповідно до чинного статуту партії, Наша Україна має колегіального керівника. Тобто найбільш широкі повноваження з погляду прийняття політично і юридично значущих рішень має політична рада партії і президія політичної ради.

Про це в інтерв'ю Главкому повідомив колишній міністр юстиції, член президії політради Нашої України Микола Оніщук.

«Зауважу, що чинний статут відбивав ту політико-правову ситуацію, яка свого часу склалася, коли Віктор Андрійович був Президентом. Відповідно, маючи посаду голови - лідера партії, не передбачалися якісь владні повноваження. В протилежному випадку це було б порушенням правил сумісності, яке встановлюється статтею 103-ю Конституції. Це - щодо формально-правових обставин», - зокрема зазначив політик.

«Хотів би також зауважити, що нещодавно розпочав діяльність інститут Віктора Ющенка. Це - Інститут стратегічних ініціатив, неурядова організація, яка повинна зосередитися на аналізі, дослідженні та пропаганді найбільших громадських досягнень і явищ, які були пріоритетом для Президента Віктора Ющенка, - додав Оніщук. - Я маю на увазі відродження національної державності України, права і свободи, верховенство права, демократію, етнокультурні та історичні питання».

Таким чином, на думку Оніщука, у пріоритетах Віктора Ющенка сьогодні, окрім партійної діяльності, з'явився «такий вагомий об'єкт як Інститут». «Добре відомо, що політично Президенти себе реалізують, коли вони здійснюють повноваження глав держав. Зазвичай після закінчення повноважень, більш поширеною є діяльність Президента саме як керівника ось такого фонду, тобто діяльність не суто політичного виміру», - сказав він.

Оніщук також розповів, що Наша Україна найближчим часом готує новий з'їзд. «У порядку підготовки з'їзду за рішенням політичної ради утворена програмна і статутна комісії, які вже напрацювали відповідний матеріал, у тому числі - внесення змін до статуту. Зокрема, вони передбачають зміни існуючої системи розподілу повноважень між політичною радою, головою партії та президією політичної ради», - сказав політик.

При цьому він пояснив, що мова йде про те, щоб позицію голови партії зробити більш виразною під час забезпечення колегіального контролю щодо прийняття найбільш важливих рішень і контролю за поточною діяльністю керівництва партії.

Отож Ющенко, ймовірно, залишиться «символом» партії. «Нам залишилося недовго чекати», - зазначив Оніщук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ