Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Нацрада реформ затвердила нові ставки податків

Національний рада реформ затвердив нові ставки основних податків, які можуть набути чинності з 1 січня, повідомив народний депутат, член комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій.

За словами депутата, ставка податку на прибуток становитиме 18%, з 2017 року вона знизитися до 17%. Податок на доходи фізичних осіб становитиме 18%, Рівень ПДВ збережеться незмінним − 20%. При цьому пільговий режим оподаткування лікарських засобів буде збережений на рівні 7%. Єдиний соціальний внесок складе 20%. У 2018 році планується скасування ЄСВ і збільшення ПДФО до 20%.

У питанні адміністрування ПДВ парламентський комітет і Кабмін досягли компромісу. При затвердженні проекту змін до Податкового кодексу на засіданні уряду Міністерство фінансів зобов'язався врахувати всі норми, запропоновані в депутатському варіанті реформи.

Зокрема, мова йде про автоматичне відшкодування податку для всіх платників без застосування критеріїв.

В частині скасування спецрежиму ПДВ для аграрного сектору також є певні поступки з боку Мінфіну. Пільга, незважаючи на вимоги МВФ, скасовано не буде, більшу частину ПДВ - 75% - сільгоспвиробники будуть перераховувати до бюджету. 25% залишиться в розпорядженні бізнесу.

Також сторони домовилися змінити систему сплати єдиного податку. Групи і вимоги, запропоновані Мінфіном, можуть бути прийняті. держава за свій рахунок зобов'язується закупити касові апарати, а норми про застосування коефіцієнта для непрямих методів розрахунку витрат будуть переглянуті.

За словами Журжія, проекти податкової реформи та державного бюджету на 2016 рік будуть розглянуті на засіданні Кабміну в середу, 9 грудня.

Нагадаємо, у вівторок, 8 грудня, після засідання Нацради реформ президент України Петро Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зробили заяви щодо майбутньої податкової реформи.

Президент Порошенко закликав відмовитися від підвищення податкових ставок в рамках податкової реформи, а глава уряду Яценюк заявив про досягнення "повного компромісу" щодо податкової реформи. Глава уряду уточнив, що нові ставки податків вступлять в силу з 1 січня, а нова редакція Податкового кодексу в цілому – з 1 квітня 2016 року.

Варто зазначити, що Міністерство фінансів України у своєму проекті податкової реформи запропонувало концепцію "все по 20", яка передбачає незначне підвищення поточних ставок податку на прибуток і ПДФО до 20%, збереження ставки ПДВ на рівні 20% та зниження ЄСВ до 20%.

8 грудня глава Мінфіну Наталія Яресько заявила, що на засіданні Національної ради реформ буде запропоновано компромісний варіант податкової реформи.

Голова президентської фракції Юрій Луценко заявив, що "БПП" виступає проти держбюджету-2016 на старій податковій базі. Більш того, "БПП" також не буде голосувати за урядовий проект податків "4 з 20%", оскільки у фракції вважають, що він ще більше погіршує нинішню податкову систему.

У межах запропонованої податкової реформи Мінфін намагається виконати точкові вимоги МВФ, що дозволить Україні залишитися в програмі фонду. Але зростатиме українська економіка в результаті цієї реформи не буде, адже умови для цього зростання не створені, вважає економічний оглядач ZN.UA Юлія Самаєва.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ