Львів пам’ятає. Сьогодні, у день 86-х роковин Голодомору, жертвами якого стали мільйони невинних українців, біля входу в міську раду відбулась акція — вуличний ресторан ʺНепораховані з 1932ʺ. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.
Організатори приготували суп із шишок та листя — їжі, яку змушені були їсти українці через злочини радянської влади, і її опісля змогли скуштувати усі охочі. Акцію організували студенти Української академії лідерства.
ʺЦя акція відбувається у Львові не вперше, і вона на вперше відбувається у світі. Вже декілька років Українська академія лідерства в різних осередках, які є у різних містах України — це 6 міст, проводять акції щодо вшанування пам’яті жертв Голодоморів. Також цю акцію ми проводили і в Європі — у Брюсселі та Ізраїлі.
Саме такою акцією дуже наглядно і показово ми хочемо донести людям, що їли люди у 1932−33 роках в часи жахливого Голодомору. Ми віримо, що таким чином ми переосмислюємо історію і доводимо, що про такі пам’ятні дати варто не забувати, щоб не повторити їх зновуʺ, — зазначила під час акції Анна Гордійчук, менторка з комунікацій Української академії лідерства.
Подію організували, аби нагадати львів’янам про ті страшні події — геноцид української нації. Адже, за даними Інституту національної пам’яті, від штучного голоду померло від 4,5 до 7 мільйонів осіб. Радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів, тому точну кількість жертв порахувати неможливо. Мільйони українців так і залишились невідомими, безіменними та Непорахованими.
Додамо, що до Дня пам’яті жертв Голодомору, у Львові людям, які пережили Голодомор 1932−1933 років, виплатять одноразову матеріальну допомогу в розмірі 1 тис грн. ЇЇ отримають 106 осіб.
Нагадаємо, День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій вшановують в Україні щорічно, у четверту суботу листопада. Довідка Згідно з результатами опитування, яке провела соціологічна група ʺРейтингʺ, 82% громадян вважають, що Голодомор 1932−33 років був геноцидом Українського народу.
Довідка:
Згідно з результатами опитування, яке провела соціологічна група "Рейтинг", 82% громадян вважають, що Голодомор 1932−33 років був геноцидом Українського народу. У порівнянні із минулим роком, дещо зросла кількість тих, хто однозначно погоджується із цим твердженням. У регіональному розрізі спостерігаються такі відмінності: твердження про те, що Голодомор є геноцидом, поділяють 95% жителів Заходу, 87% - Центру, 72% - Півдня та 61% - Сходу.
73% опитаних зазначили, що цього року планують запалювати свічку у День пам’яті жертв Голодомору в пам’ять про загиблих від голоду.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору.
