Не всі абітурієнти, що були рекомендовані до зарахування на бюджет, принесли оригінали документів та використали свою можливість навчатися за бюджетні кошти. Місця, які не були використані вступниками, МОН передасть пільговикам. про це повідомила прес-служба Міносвіти.
За процедурою, усі невикористані місця вищі навчальні заклади повинні повернути державному або регіональному замовнику, що надав закладу бюджетні місця. Наприклад, усі виші, які підпорядковуються МОН, повернуть невикористані місця Міністерству освіти і науки, “мистецькі виші” – Міністерству культури, комунальні – власним регіональним замовникам тощо.
“МОН закликає Міністерство культури, Міністерство охорони здоров’я, Державну фіскальну службу та інших державних (регіональних) замовників одночасно з нами на підставі подання ВНЗ надати залишки бюджетних місць пільговим категоріям громадян. Зокрема, Верховною Радою України, Президентом України та Кабінетом Міністрів України було ухвалено низку рішень для підтримки окремих категорій громадян. Серед них передбачено право на здобуття вищої освіти за державним замовленням для дітей загиблих учасників АТО та героїв Небесної сотні, інвалідів-учасників бойових дій, сиріт тощо”, - зазначила Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун.
Нагадуємо, що в цьому році вперше реалізовувалась модель адресного розміщення державного замовлення для вступників до вишів для здобуття ступеня бакалавра (магістра, спеціаліста медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти.
Ця модель дозволила реалізувати принцип “місце йде за студентом” та в межах 25% від обсягу минулорічного державного замовлення збільшити кількість бюджетних місць в університетах, куди прагнули вступити абітурієнти з найвищими балами.
Електронна система забезпечила незалежний і справедливий розподіл бюджетних місць на підставі конкурсних балів та пріоритетів вступників. Зокрема, у повному обсязі були надані рекомендації для зарахування на всі технічні та природничі спеціальності.