З 1 вересня в навчальних закладах країни стартувала реформа "Нова українська школа". Про виклики та можливості, які несе новий стандарт навчання першокласників в Україні, подискутували нещодавно у прес-центрі Гал-інфо.
Так, участь у дискусійній панелі «Нова українська школа: старт реформ на Львівщині» взяли директори та вчителі кількох шкіл Львова та області, а також керівник департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, інформує кореспондент Гал-інфо.
За словами чиновниці ЛОДА, з державного бюджету виділили 99 млн гривень на реалізацію Нової української школи у Львівській області.
"70 млн гривень передбачили для закупівлі обладнання, решту – для підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть учнів перших класів. З 70 млн 40 % скерували для закупівлі дидактики, 40 % - для меблів, 20 % - на закупівлю комп’ютерної техніки. Нова українська школа – це перш за все зміна філософії, принцип дитиноцентризму і компетентнісного навчання", - зазначила Любомира Мандзій.
Директор департаменту також наголосила, що не всі охоче сприйняли зміни в українській освіті, однак вони є вкрай необхідними для майбутнього дітей і України загалом.
"Перед початком нового навчального року ми відвідували різні заклади освіти в області, спілкувалися з директорами шкіл. Я особисто просила їх, щоб вони підтримували своїх вчителів. Нова українська школа - це абсолютно новий підхід, нові відносини, це щоденна клопітка праця, і вчителі повинні відчувати, що їх підтримують на різних рівнях.
Директори розповіли нам, що застереження є не лише у вчителів, але й у батьків. Тому нам потрібно дійти до партнерства з батьками, залучати їх у навчально-виховний процес. Деяким батькам нецікаві зміни, вони хочуть, аби діти й надалі сиділи рівно за партами, всі однакові, як колись вони самі вчились. Це потрібно подолати, і це також виклик для нашого суспільства. Ми повинні дати нашим дітям шанс на успіх", - додала директор департаменту освіти та науки ЛОДА.
Як повідомили під час дискусії, близько 2500 педагогів пройшли навчання відповідно до стандарту Нової української школи.
"Ці педагоги працюватимуть з першокласниками і вони не зупиняються після завершення навчання, а продовжують цікавитись іншими спецкурсами, вчителі змотивовані і це великий плюс", – підсумувала тренер НУШ, методист Львівського обласного інституту педагогічної освіти Ольга Волощенко.