Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

НСЗУ: "Доступні ліки" відпускають у 7 430 аптеках країни

Як інформують у прес-центрі Національної служби здоров’я України, станом на 14 січня 2020 року лікарські засоби за державною програмою реімбурсації ʺДоступні лікиʺ відпускають у 7 430 аптеках країни.

Цього року до програми долучилося ще більше приватних закладів.

Національна служба здоров’я України уклала договори з 925 аптечними закладами-юридичними особами. За кількістю місць провадження, лідирують Дніпропетровщина (646), Київ (618), Харківщина (595), Львівщина (561) та Хмельниччина (427).

У 2020 році у програму реімбурсації зайшло ще більше приватних аптечних закладів, та які не мали договору про реімбурсацію у 2019 році, - 24 приватні заклади. Зокрема, ТОВ ʺАптека НЦʺ, ТОВ ʺФармпостачʺ, ТОВ ʺБюджетна аптекаʺ та інші.            

Лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, з 1 квітня виписуються виключно через електронну систему охорони здоров’я (у формі електронного рецепта). Вже виписано 11,19 млн електронних рецептів, з них погашено – 9,39 млн (84,38 %). Найбільшу кількість е-рецептів виписано у Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Донецькій областях та у м.Київ.

Найбільша кількість виписаних рецептів – для лікування серцево-судинних захворювань (майже 8 940 млн), далі – цукровий діабет (понад 1 860 млн) та бронхіальна астма (понад 332 тисячі).

В.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками Ірина Ліштаба: ʺНам вдалося провести дуже швидку договірну компанію. За 6 робочих днів ми змогли переукласти договори на 2020 рік з аптеками з усієї країни. Такий результат є спільним успіхом НСЗУ та аптечних закладів. Ми продовжуємо приймати заяви на укладення договорів про реімбурсацію і сподіваємося, що кількість аптек, які входитимуть у програму буде зростати. Лише у співпраці держави та бізнесу нам вдасться зробити. Доступні ліки ще більш доступнішими для кожного українцяʺ.

Завідувачка організаційно-фармацевтичного відділу КП ʺЛуганська обласна ʺФармаціяʺ Північʺ Наталія Мішкіна: ʺНаша мережа – одна з найбільших на території Луганської області, що підконтрольна Україні. 85 аптечних закладів беруть участь у державній програмі реімбурсації ʺДоступні лікиʺ, у 75 аптеках ліки видаються за електронним рецептом.

У сільській місцевості регіону - ми єдині надавачі послуг за е-рецептом. З впровадженням електронних інструментів у програмі ʺДоступні лікиʺ провізорам та фармацевтам стало працювати значно легше. Паперовий документообіг лишився у минулому.

Програма стала доступнішою для пацієнтів. Вони можуть отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданийʺ.

Довідково

З 1 квітня 2019 року програма реімбурсації ʺДоступні лікиʺ перейшла в адміністрування Національної служби здоров'я України і стала працювати за новими правилами. Лікарські засоби за програмою відпускаються лише за електронними рецептами. Виписує їх лікар первинки, про вибір якого пацієнт подав декларацію.

Програма “Доступні ліки” розрахована на пацієнтів, які мають: серцево-судинні захворювання; діабет ІІ типу; бронхіальну астму.

Оновлена програма реімбурсації “Доступні ліки” має низку переваг для аптек та лікарів. Але головне – вона стала зручнішою для пацієнта.

Електронний рецепт можна погасити у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, а не лише за місцем проживання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ