Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Окупанти вигадали фейк про мобілізацію бездітних жінок

Повідомлення про план України мобілізувати три мільйони бездітних жінок є неправдивим

Російські пропагандисти поширюють фейки про те, що Україна нібито планує мобілізувати три мільйони бездітних жінок у разі затягування війни або ж збільшенні чисельності ворожої армії.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Spravdi спростовує цю інформацію в Telegram.

Російські пропагандисти посилаються на аналітичний матеріал, у якому досліджується обсяг мобілізаційного резерву України. Spravdi нагадує про те, що українські жінки можуть долучитись до Сил оборони лише на добровільних засадах.

«Обов'язок служити мають лише жінки, що мають медичний фах. У новому законопроєкті про мобілізацію, над яким працює Верховна Рада, також не міститься положень про масову мобілізацію жінок», – зазначають фахівці.

Крім того, вони нагадали, що Texty, яке випустило статтю, є незалежним виданням, яке не пов’язане з українським урядом, а отже його матеріали не відображають позицію військового чи політичного керівництва України.

«Мета подібних вкидів – поширити панічні настрої в українському суспільстві та є частиною комплексних спроб спецслужб рф зірвати мобілізацію в Україні», – резюмує Spravdi.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ