Слухай онлайн
Політика

Опозиція вимагає від міністра МВС розблокувати центральні вулиці Києва

Опозиція вимагає від міністра внутрішніх справ розблокувати центральні вулиці Києва від надмірної присутності внутрішніх військ і «Беркута» та припинити використовувати підрозділи МВС для репресій проти мирних громадян. Про це заявила на брифінгу в Штабі національного спротиву народний депутат від «УДАРу» Ірина Геращенко разом з іншими представниками опозиції Андрієм Парубієм та Володимиром Бондаренком, повідомила прес-служба УДАРу.

Вона наголосила, що жінки від фракції «УДАР» ще два тижні тому під час особистої зустрічі з міністром заявили про неприпустимість блокади спецвійськами вулиць Києва, адже в країні ніхто не вводив надзвичайного стану.

Геращенко заявила, що «УДАР» вимагає від правоохоронних органів захищати правопорядок, а не створювати проблеми киянам і гостям столиці. «Сьогодні міліція всі свої підрозділи перетворює  на слідчі і репресивні органи, які тероризують мирних громадян, а не захищають їх», - заявила народний депутат.

«Щодня ми отримуємо десятки скарг від учасників мирних акцій, яких викликають в відділки міліції для дачі пояснень. До цієї війни проти громадян підключилося ДАІ, яке почало ходити по квартирам протестувальників, погрожувати їм», - зазначила Геращенко.

Представниця «УДАРу» наголосила, що співробітники ДАІ виконують невластиві їм функції не лише у Києві, але і в регіонах. «Зокрема, в Севастополі ДАІ влаштували справжнє полювання на активіста «УДАРу», лідеру молодіжного крила Дмитра Білоцерковця. Його машину безпідставно зупиняють, намагаються вилучити документи. Самому Дмитру і його родині погрожують, вчора біля дверей свого будинку він знайшов убитого домашнього кота, його тероризують дзвінками з погрозами облити кислотою. Попри численні звернення до правоохоронних органів, до сьогодні від них не було жодної реакції», - відзначила Геращенко.

«Міліція зайнята одним - репресіями проти опозиції і мирних громадян, що беруть участь в протестах. На кожного заводять досьє і збирають інформацію. Натомість, справжніми злочинцями і розкриттям правопорушень ніхто не займається», - наголосила Геращенко.

Вона поінформувала журналістів, що опозиція готує низку позовів і судових звернень на незаконні дії правоохоронних органів. «Ми збираємо всі факти порушень закону. Все це ляже в основу люстраційного списку, міліція і ДАІ мають пройти процедуру люстрації після зміни влади», - наголосила вона.

Геращенко від імені партії «УДАР» звернулася до тих громадян, на яких тиснуть правоохоронні органи і ДАІ через їх участь в протестних акціях з проханням надавати всю інформацію про такі факти народним депутатам. «Ми будемо захищати громадян від свавілля правоохоронців, просимо вас надавати нам факти порушень», - закликала Геращенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ