Слухай онлайн
Cуспільство

Організаторам та керівникам "Ізоляції" в окупованому Донецьку повідомили про підозру

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури викрито та заочно повідомлено про підозру двом представникам НЗФ РФ – керівникам та організаторам підпільної в’язниці «Ізоляція».
фото - Українська правда

Про це інформує пресслужба ОГП.

Їм інкримінують участь у не передбачених законом воєнізованих формуваннях, торгівлю людьми, створення злочинної організації та порушення законів і звичаїв війни, а саме жорстоке поводження з цивільним населенням (ч. 1 ст. 260, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 149, ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, з 2014 року мешканець смт Зуївка Донецької області, який раніше служив у французькому Іноземному Легіоні та брав участь у бойових діях в Сирії, зайняв посаду «керівника центру спецоперацій «міністерства державної безпеки ДНР». Разом із своїм заступником - колишнім підприємцем за вказівкою кураторів з РФ вони організували у м. Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів підпільну в’язницю, де вчинялися тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Підозрювані беруть активну участь у незаконному позбавленні волі полонених військовослужбовців ЗСУ та цивільних осіб, які підтримують активну проукраїнську позицію. Разом з підлеглими учасниками НЗФ РФ вони застосовують до затриманих тортури, жорстоко знущаються над ними, катують електричним струмом, позбавляють їжі та води і утримують у нелюдських умовах.

Такі дії є порушенням вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950,  Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949, Додаткового протоколу від 08.06.1977 до Женевських конвенцій від 12.08.1949, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I).

Так, наразі викрито ключовий керівний склад незаконного місця позбавлення волі та основні виконавці злочинів, які там вчинялися. Загалом на даний час заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни на території «Ізоляції» 15 особам. Встановлено близько 170 постраждалих.

Досудове розслідування здійснюється співробітниками слідчого управління ГУ НП в Донецькій області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ