Слухай онлайн
Економіка

Остап Семерак: Україна має потужний потенціал для розвитку відновлювальної енергетики

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що майбутнє енергозалежності України за розробкою та використанням сучасних відновлювальних джерел енергії. Як повідомив Урядовий портал, про це міністр заявив виступаючи на 8-му щорічному Українському Енергетичному Форумі.

За словами Остапа Семерака через вичерпання ресурсів, зростання їх ціни, шкідливий вплив на довкілля, наслідки якого все більше і більше турбують світову спільноту, в Україні гостро стоїть питання пошуку нових джерел енергії.

«Пошук та розвідка родовищ нафти і газу все ще залишаються важливим напрямком енергонезалежності, проте потребують впровадження європейських правил щодо умов надання та використання дозволів на пошук. Водночас, майбутнє вбачаю в розробці та використанні сучасних  відновлювальних джерел енергії», - зазначив Міністр.

Остап Семерак розповів, що Україна обрала шлях забезпечення належних екологічних норм і стандартів підкресливши, що ці фактори  стали причиною зміни державної політики в цьому напрямку.

«Мінприроди працює над розробкою Стратегії низьковуглецевого розвитку, яка дозволить визначити середньострокові цільові показники щодо обмеження або скорочення антропогенних викидів і передбачатиме кроки для стимулювання використання відновлювальних джерел енергії», - розповів Остап Семерак.

Він також додав, що  в 2017 році  Мінприроди працюватиме над розробленням нової редакції Кодексу України про надра та створенням сучасної он-лайн бази даних геологічної інформації.

Міністр переконаний, що прийняття нових гармонізованих з нормами Європейського Союзу  правил розробки нафтових та газових родовищ, сприятиме залученню в Україну потужних іноземних компаній-інвесторів.

Остап Семерак також наголосив, що перспективу розвитку відновлювальної енергетики в Україні вбачає у використанні  інфраструктури Чорнобильської АЕС та  тисячі гектарів землі в зоні відчуження  непридатних  для  постійного проживання людей.

«Минулого року ми  оголосили  конкурс на прийом заявок  на будівництво сонячних електростанцій у зоні відчуження. В результаті отримали  44 заявки  від потенційних інвесторів. Всі ці практичні кроки є гарним стимулом для розвитку відновлювальної енергетики в Україні», підкреслив Остап Семерак.

Остап Семерак  зазначив, що гідроенергетика в Україні має  розвиватися з мінімальною шкодою для довкілля.

«Гідроенергетика однозначно має розвиватися, але з урахуванням ґрунтовних досліджень щодо можливого впливу цих об’єктів на стан навколишнього природного середовища. Дозвіл на будівництво має отримати  екологічну оцінку, а кожен проект пройти  обов’язкову державну екологічну експертизу», - підкреслив Остап Семерак.

Він також додав, що Мінприроди готує методологічні настанови щодо врахування  екологічних  аспектів у розвитку гідроенергетики і очікує широку експертну та суспільну дискусію з цього приводу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ