Слухай онлайн
Культура  |  Історія

НПП "Сколівські бескиди" орендував Палац Гредлів на 49 років

Фото НПП
Фото НПП "Сколівські Бескиди"
Фото НПП
Фото НПП "Сколівські Бескиди"
1/2
Як повідомили 23 липня у прес-службі НПП "Сколівські Бескиди", 21 липня 2020 року підписана угода між Сколівською районною радою – власником комунального закладу Сколівської загальної середньої освіти І-ІІІ рівнів № 3 (колишній палац баронів Гредлів) та національним природним парком ʺСколівські Бескидиʺ про оренду на 49 років.

Палац баронів Гредлів – пам'ятка архітектури місцевого значення у місті Сколе, в історичному районі Демня. Збудований у стилі необароко. Має два поверхи. Палац і парк були закладені бароном Еугеніушем Кінскі в середині XIX століття. Вигравши гроші у казино, Гредель (австрієць за походженням) у 1886 році купив палац і місцеві ліси. З підприємцем Вільгамом Шмідтом заснували фірму ʺБрати-барони Гредліʺ. В місті називали її просто ʺГредліʺ. Він був найбільшим свого часу власником лісів на Сколівщині.

Рішенням Львівського облвиконкому від 26.02. 1980 року № 130 палац Гредлів визнано пам’яткою архітектури місцевого значення, а 09.10. 1984 року рішенням Львівської обласної ради парк палацу визнано пам’яткою садово-паркового мистецтва.

В парку зростають рідкісні види дерев, що перебувають під особливою охороною, зокрема: гінго дволопатеве, тис ягідний, тюльпанове дерево та 5 видів столітніх дубів.

Майже 2 роки тривав процес переговорів, погоджень, підготовки та прийняття рішень щодо оренди палацу Гредлів. Два рази – у грудні 2019 року та у червні 2020 року районна рада розглядала питання та проголосувала за надання права НПП ʺСколівські Бескидиʺ довготермінового користування даним закладом.

Будівля потребує великого об’єму реставраційних робіт. Адміністрація парку розраховує на фінансову підтримку міжнародних проектів, зокрема, ʺЗбереження карпатських пралісівʺ та наших постійних партнерів, а саме Франкфуртське зоологічне товариство (Німеччина), Українське товариство охорони птахів, Асоціація органів місцевого самоврядування ʺЄврорегіон Карпати - Українаʺ та владних структур. У відновленні будівлі та історичної слави палацу зацікавлена влада Львівщини, Сколівщини та австрійці - земляки баронів Гредлів.

В будівлі палацу планується створити візит-центр національного парку, музей, наукові лабораторії та офісні приміщення. Географічне розташування (міжнародна траса Київ-Чоп; близькість до курортів Моршин, Трускавець, Східниця; знаходження на шляху до туристичних гірськолижних баз Славське, Волосянка, Плай,Тисовець) сприятиме відвіданню подорожуючими і туристами цього унікального історичного об’єкту. Протягом двох останніх років на території парку палацу пройшли два Міжнародні мисливські фестивалі ʺМисливська ватраʺ. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ