Слухай онлайн
Політика

Парубій: Рада має ухвалити мовний законопроект цього тижня

Закон про функціонування української мови як державної парламент має ухвалити 25 квітня, заявив на засіданні погоджувальної ради спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, - передає Радіо Свобода.

Він висловив сподівання, що документ буде ухвалений.

ʺЯ вважаю це ключовим питанням, яке стоїть на порядку денному українського парламенту, і я дуже сподіваюся, що ми зможемо об’єднатися, незалежно від фракцій. Як ми в Чистий четвер ухвалювали декомунізацію, також у Чистий четвер необхідно ухвалити закон про мовуʺ, – сказав Парубій.

Спікер закликав усіх депутатів бути в залі 25 квітня об 11:00 для голосування.

Законопроект ʺПро забезпечення функціонування української мови як державноїʺ у першому читанні Верховна Рада ухвалила у жовтні 2018 року.

28 лютого Верховна Рада дала старт розгляду у другому читанні мовного закону. Загалом до законопроекту до другого читання було подано майже 2100 поправок.

28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав закон ʺПро засади державної мовної політикиʺ (так званий закон ʺКолесніченка-Ківаловаʺ) неконституційним через порушення Верховною Радою процедури його розгляду та ухвалення. Це рішення оголосили обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене. Відтоді і донині в Україні не було чинного закону про державну мову.

Радіо Свобода

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");