Мешканців області закликають перевірити димоходи та вентиляційні канали до початку опалювального сезону. Про це 18 серпня повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської ОДА.
Невдовзі розпочнеться опалювальний сезон. За багаторічною статистикою, найбільше випадків отруєння людей чадним газом спостерігається саме на початку опалювального сезону.
Більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, але найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги.
Від правильної роботи димоходів та вентиляційних каналів безпосередньо залежить наше здоров`я та здоров`я наших близьких
Слід особливо пильними бути користувачам газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи - котлів та водонагрівачів.
Так, за даними медиків, від початку 2020 року у Львівській області зафіксовано 46 випадків отруєння чадним газом, внаслідок чого загинуло троє людей, постраждало 112 осіб, із них 50 дітей.
При несправних димоходах та вентиляційних каналах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні, тож система димових і вентиляційних каналів завжди повинна бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати.
Димові канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, мають перевірятися один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени).
Димові канали опалювально-варильних печей - не рідше одного разу на шість місяців (навесні і восени).
Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, в об'єднаннях співвласників багатоквартирних будинків - на голову ОСББ, а у приватних будинках - на їх власників. Щоб акти перевірки були своєчасно надані до газового господарства, також має подбати власник.
Контроль за проведенням перевірок стану димових і вентиляційних каналів повинні забезпечувати житлово-експлуатаційні організації, керівники ОСББ та власники будинків.
Витрати на прочистку димових та вентиляційних каналів оплачуються споживачами самостійно відповідно до угоди із спеціалізованими організаціями.
Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації звертається до мешканців області з проханням завчасно подбати про підготовку до опалювального сезону, провести обстеження, а у разі необхідності прочистити і відремонтувати димові та вентиляційні канали.
Закликаємо неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід. Життя та здоров’я Ваше і Ваших рідних перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки.