Слухай онлайн
Економіка

Петро Порошенко: Українські АЕС мають бути забезпечені паливом вітчизняного виробництва

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості забезпечення українських атомних електростанцій паливом власного виробництва, - інформують в Офіційному інтернет-представництві Президента України.

ʺНаступним стратегічним кроком у питанні постачання палива має стати забезпечення українських АЕС ядерним паливом власного виробництваʺ, - сказав Глава держави на нараді з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС під час робочої поїздки до Хмельницької області.

За його словами, нині вже триває робота в цьому напрямку. ʺЯ впевнений в тому, що це дуже амбітне, своєчасне завдання. Бо мова йде про створення власного заводу з виготовлення ядерного палива, при чому у складі ʺЕнергоатомуʺ. Про це ми мріяли тільки. І хочу наголосити, що зараз це реалізується під час війниʺ, - підкреслив Петро Порошенко.

На переконання Президента, виробництво цього палива саме компанією ʺЕнергоатомʺ є слушним, оскільки компанія є єдиним споживачем ядерного палива і вже виготовляє окремі його складові. ʺЩо полегшує реалізацію і імплементацію проектуʺ, - зауважив Президент.

Ще одним важливим кроком до звільнення від російського ядерного шантажу Глава держави назвав будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

ʺНа сьогоднішній день це також питання і безпеки, і економіки. Розпочалося воно, нарешті, у 2017 році. Будівництво ведеться завдяки американському кредиту, про який також мною було домовлено під час переговорів з Президентом США. Він складає 250 млн доларів. Американська кредитна агенція забезпечує це. Це стало можливим тому, що є довіра до політичного керівництва країни, є довіра до українського Уряду, є довіра до ʺЕнергоатомаʺ. Кредитори повірили в проектʺ, - наголосив Петро Порошенко.

ʺЧому це стало можливим? Бо ми домовились про аудит ʺЕнергоатомаʺ, і нам не було чого ховати. Навпаки. Аудит було проведено і тепер підприємство має високий кредитний рейтинг. Що забезпечує, до речі, і економічні показники, бо вигідна ставка кредитування, а також фантастичні можливості для наступних проектівʺ, - додав Президент.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ