У прес-службі ЛМР подали підсумки 2018 року у сфері економіки.
Залучення інвестицій, новостворені кластери, нові виробництва, ревіталізація заводів та ще багато всього іншого, — короткі підсумки життя міста у 2018 році у сфері економіки.
ІТ-парк. Львів залучив найбільшу за роки інвестицію. Канадська компанія Brookfield будує у Львові новий ІТ-парк. Будівництво Innovation District ІТ Park стартувало. Він розташований на земельній ділянці 10 га та зможе вмістити 10 тис працівників IT-індустрії, а також понад 4 тис працівників суміжних галузей. Комплекс буде на перехресті вул. Стрийська — вул. Чмоли. Створення IT Park позитивно вплине на розвиток технічної освіти у місті завдяки сучасним лабораторіям, які будуть відкриті для широкого кола студентів. Інноваційний комплекс IT Park охоплюватиме 6 офісних будівель класу А, загальною площею 164 тис м², 3 бізнес-центри, готель на 150−200 номерів та мультифункціональну зону для дозвілля та соціальних потреб. У цій зоні будуть торговий та спортивний центри, фуд-корт, конференц-зали, освітній кампус, який стане однією з важливих складових комплексу. На 4 тис м² розмістяться сучасні лабораторії, вільний доступ до яких отримають науковці та студенти з різних навчальних закладів міста.
Нові виробництва. Відкрито нове підприємство ТзОВ "Пас Україна" з виробництва електродвигунів, генераторів і трансформаторів. ПрАТ "Картонно-паперова компанія" запущено нову лінію КРМ: залучено інвестицій на 1 млн дол. Штат працівників збільшено до 460. Відкрито "HoReCa Center" — новозбудований мультибрендовий центр площею 2 тис. кв.м.
Нові кластери. Створено Західно-український кластер модної індустрії (WUFIC) (7 учасників). Засновано Львівську інноваційну школу кравецької майстерності — LIST. Створено біотехнологічний кластер "Біотех і Фарма", який став добровільним об’єднанням 18 учасників із бізнесу, навчальних та науково-дослідних установ, громадських організацій, місцевої влади.
Львівський кластер освіти та креативності створений для сприяння перетворенню Львова у привабливий для навчання міжнародний освітній центр і креативне середовище, шляхом об’єднання зусиль навчальних закладів, наукових центрів, освітніх громадських організацій, закладів культури, підприємців, фондів, міського управління освіти та інших зацікавлених сторін. Акценти в діяльності: англійська мова в системі освіти, інклюзивне середовище, критичне мислення, підприємництво, інтернетизація шкіл.
Ревіталізація старих заводів. Нове дихання старим заводам. На території заводу "Сільмаш" працює ТзОВ "Вентарок"; на РЕМА — креативні простори: дизайнери, музиканти, архітектори, фрезирувальники — більше 60 орендарів; на території колишнього заводу "Галичскло" — креативний простір "FESTRepublic".
Індустріальний парк. Львів має намір збудувати великий індустріальний парк "СіТіПарк Львів" на площі майже 25 га. Керуюча компанія — дочірня компанія голландського гіганта нерухомості виробничого призначення у країнах центральної та східної Європи СТР. Компанія планує інвестувати у будівництво майже 50 млн євро і збудувати у кілька етапі 100 тис кв м виробничих приміщень. Це понад 3 тис нових робочих місць. Станом на зараз керуюча компанія веде переговори з потенційними орендарями та планує розпочинати будівництво перших об'єктів.
Інвестиційний конкурс по трамвайному депо. Проведено інвестиційний конкурс з вибору інвестора для реалізації інвестиційного проекту. Перемогло ТзОВ "ЛЕМ СТЕЙШН". Проект передбачає реконструкцію частини трамвайного депо, будівель та споруд поблизу перехрестя вул. Вітовського та Сахарова, створення інноваційно-креативного простору, який включатиме зони для стартапів, ІТ-спеціалістів фрілансерів, інноваційних компаній, винахідництва, наукових розробок, воркшопів, практичної реалізації проектів, центр навчання та розвитку, парковий та студентський простір тощо.
Нові авіа-напрямки. Львівський аеропорт розширив географію польотів до країн Шенгенської зони і не лише — відкрито 17 нових напрямків. За десять місяців 2018 року пасажиропотік зріс на 46,3% і досяг 1343,2 тис пасажирів. Кількість рейсів зросла на 28% - з 10 088 до 12 913.
Індустрія ділової гостинності. Львівське конференц-бюро презентувало Львів на 7 міжнародних заходах у Словенії, Литві, Німеччині, Іспанії, Білорусі та Об'єднаних Арабських Еміратах. У Львові відбулося 283 конференції, які відвідало понад 63 тис. конференц-делегатів.
Новинки в туризмі. Запустили Lviv City Card, яка дає можливість туристам безкоштовно відвідати музеї, екскурсії, вежу Ратуші та отримати знижки в магазинах, кав’ярнях і ресторанах. До проекту долучено 13 музеїв міста. В рамках конкурсу соціально-культурних проектів "Зробимо Львів кращим", реалізуються 2 проекти: "Літературна мапа Львова" (40,8 тис грн) та "Створення нових, туристично привабливих локацій та потенційно нового туристичного маршруту у Львові" (65,4 тис грн).