В Україні триває демобілізація 5 та 6 хвилі військовослужбовців, у тому числі і військово-медичного персоналу, тому польові шпиталі також потребуватимуть заміни фахівців, які повинні піти у ЗСУ вже на контрактній основі. Про це в коментарі Гал-інфо розповів керівник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України (Львів) Олександр Поронюк.
За його словами, значна частина медиків у військових польових шпиталях були також призвані на службу через мобілізацію і тепер будуть демобілізованими.
«Тому я також звертаюся до медиків, щоб вони висловлювали бажання йти на службу і допомагати пораненим військовим. Військово-медичний польовий шпиталь від Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, який дислокується в Покровську (колишній Червоноармійськ, - ред), має потребу і в молодшому персоналі, і в лікарях різних напрямків», - зазначив Поронюк.
На Донбасі загинуло троє бійців з Львівщини та випускник Академії сухопутних військ
Він наголосив, що в Покровську мобільний польовий госпіталь отримує поранених з передової і там їм надають першу кваліфіковану допомогу.
«Від того наскільки вони ефективно спрацюють, залежить життя військових. Зараз говорять про те, що до кінця року приблизно 6 тис. медичного персоналу у Львівській області має бути скороченений через реорганізацію, можливо, серед цих людей є добровольці», - зазначив він.
Олександр Поронюк наголосив, що ті медики, які хочуть допомагати військовим на фронті, можуть звернутися у військкомати за місцем проживання, а ще краще прийти у Львівський військовий госпіталь, де їм усе пояснять.
«Перебуваючи у зоні АТО, я був у цьому госпіталі, місцеве населення дуже позитивно ставиться до його персоналу. Лікарі Західного регіону дуже кваліфіковані і зараз цей госпіталь в Покровську фактично замінив обласну лікарню Донецька. Місцеві їдуть до них за медичною допомогою. Там є надсучасне обладнання й створено всі умови для роботи», - наголосив Олександр Поронюк.