Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство  |  Кримінал

Поліція фіксує чотири найпоширеніші схеми підкупу виборців

Про це заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України повідомив сьогодні, 22 березня, - повідомляє прес-служба МВС.

Всього з початку виборчої кампанії слідчі поліції відкрили 193 кримінальні провадження за порушення у цій сфері.

Максим Цуцкірідзе зазначив, що із загальної кількості відкритих кримінальних проваджень 87 безпосередньо пов’язані із виборчим процесом. Ще 106 є злочинами загальнокримінальної спрямованості, які також у певній мірі порушують виборчі права громадян.

ʺНайбільше кримінальних правопорушень зафіксовано слідчими Національної поліції у місті Києві – 35, Чернігівській області – 17, Черкаській та Одеській – по 15, Кіровоградській та Дніпропетровській – по 11 порушень. На цей час повідомлено про підозру 24 особам в 15 кримінальних провадженнях. До суду направлено чотири кримінальні провадження з обвинувальними актамиʺ, – сказав заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції.

За його словами, серед загальнокримінальних правопорушень найбільше зафіксовано фактів хуліганства. Зокрема, йдеться про пошкодження рекламних конструкцій, агітаційних наметів тощо. Що стосується безпосередньо виборчого законодавства, за його словами, найбільше зареєстровано фактів підкупу виборців. 

ʺПерша схема – збір анкетних даних громадян під приводом проведення соціальних опитувань, анкетувань. Паралельно ставляться питання щодо пріоритетності якогось із кандидатів у президенти. Якщо хтось вагається, ці ʺанкетологиʺ намагаються переконати людину на користь іншого кандидатаʺ, – розповів Максим Цуцкірідзе.

Він додав, що друга схема стосується здійснення телефонних дзвінків з пропозицією проголосувати за того чи іншого кандидата. Третя – надання подарунків з агітаційною символікою.

ʺЯк у нас передбачає законодавство, якщо вартість подарунку перевищує 58 гривень, то це – підкуп, а не агітаційні залучення. Остання схема, яку ми зафіксували, – виплата матеріальної допомоги під приводом та за умови голосування за певного кандидата. Це все зафіксовано, проводяться розслідуванняʺ, – повідомив Максим Цуцкірідзе. 

На сьогодні поліція склала 605 адміністративних протоколів. До адмінвідповідальності притягнуто 85 осіб. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ