Слухай онлайн
Cуспільство

Польща ділиться досвідом із Львівщиною в питанні реформування професійно-технічної освіти

Депаратмент освіти і науки в складі загальноукраїнської делегації взяв участь у навчальному візиті до Польщі, в межах якого ознайомилися з системою функціонування професійної освіти в Республіці Польщі.
фото - пресслужба ЛОДА

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Захід організували за підтримки проєкту EU4Skills та Міжнародного фонду солідарності (Польща).

Під час тижневого візиту для української делегації організували відвідини профтех закладів у різних містах та тематичні обговорення в  профільних міністерствах, серед яких Міністерство освіти і науки, Міністерство фондів розвитку і регіональної політики, Міністерстві сім’ї та соціальної політики тощо. Також поляки ділилися своїм досвідом у роботі закладів з працедавцями.

«Професійна освіта Польщі є гнучкою та інноваційною, зокрема за рахунок багатьох проєктів Європейського Союзу. Нашим сусідам вдається робити професійну освіту престижною. Діти дедалі частіше обирають заклади ПО для вступу, хоча також є проблеми з набором у сільській місцевості, розмови про оптимізацію мережі в них досі актуальні. За словами самих поляків, ця реформа освіти спочатку давалася дуже непросто, але останніми роками справді спостерігаються позитивні зміни. Варто розвивати реалізацію проєктів в освіті та налагоджувати тісну співпрацю з працедавцями», - розповів начальник відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус.

Реформування професійної освіти у Польщі стартувало восени 2017 року і має завершитись у 2023 році.

Дуже серйозно в Польщі стоїть питання популяризації та підвищення привабливості професійної освіти. За останні 15 років спостерігається значний успіх, адже за опитуваннями серед учнів 56,5% зацікавлені у вступі саме до закладів профосвіти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ