Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я  |  Історія

Помер найстарший єпископ УГКЦ Владика Стефан Сулик, можливо від COVID-19

У США на 95–му році життя помер владика-емерит Стефан Сулик. Учора вранці його ушпиталили з ознаками COVID-19.

Про ушпиталення повідомляв митрополит Філадельфійський Борис (Ґудзяк) на сторінці у Facebook. Вже ввечері, Владика Борис повідомив про смерть владики Сулика, пише видання Духовна велич Львова.

Митрополит Степан Сулик помер в понеділок 6 квітня.

Біографічна довідка:

Народився 2 жовтня 1924 р. у селі Бальниця на Лемківщині (Підкарпатське воєводство,Сяноцький повіт, ґміна Команча в сім’ї Михайла і Марії Суликів.

Закінчив школу в Самборі в 1944 p. Родина емігрувала в зв’язку з Другою світовою війною. Рукоположений на священика  14 червня 1952 p. у Філадельфії

29 грудня 1980 р. Папа Римський Іван-Павло II призначив священика Стефана Сулика архієпископом і митрополитом Філадельфійським. Єпископська хіротонія відбулася 1 березня 1981 р. (головний святитель — Верховний Архієпископ Йосиф Сліпий.

Митрополит Сулик належав до Конференції єпископів США, був головою Міжобрядової комісії цієї Конференції.

29 листопада 2000 р. Папа Іван Павло II прийняв зречення Стефана Сулика з уряду митрополита Філадельфійського у зв’язку з досягненням ним віку 75 років. В 2001 р. у Львові вийшла книга митрополита Стефана Сулика «Як Стефан став митрополитом», де висвітлені маловідомі сторінки з історії УГКЦ кінця ХХ століття.

За матеріалами РІСУ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");