1 грудня 2015 року стартувала Всеукраїнська декада зайнятості учасників АТО та людей з інвалідністю. Державна служба зайнятості активно працює у напрямку професійної інтеграції в суспільство людей з особливими потребами. Так, з початку цього року послугами державної служби зайнятості скористалося 39,7 тис. безробітних осіб з інвалідністю, з них майже 10,4 тис. працевлаштовано. За цей же період послугами служби зайнятості скористалося 16,9 тис. демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО, з них працевлаштовано майже 2,4 тис. осіб, повідомила Державна служба зайнятості.
З початку 2015 року профорієнтаційні консультації щодо вибору чи зміни професії, враховуючи індивідуальні особливості пройшли понад 38 тис. безробітних інвалідів та 16,8 тис. учасників АТО.
«На даний час гострою проблемою залишається низька конкурентоспроможність осіб з інвалідністю та учасників АТО, що постраждали в результаті бойових дій. Вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають. Тож для працевлаштування громадян цієї категорії державна служба зайнятості організовує їх професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації. Станом на 20.11.2015 року професійне навчання проходили майже 1,4 тис. демобілізованих військовослужбовців та 3,8 тис. осіб з числа інвалідів», – зазначив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.
З метою розширення сфери зайнятості безробітних державна служба зайнятості підтримує їх підприємницьку ініціативу, в тому числі шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово. Таку допомогу для започаткування власної справи у 2015 році вже отримали 648 осіб з інвалідністю та 934 учасники АТО.
«Навчальні заклади державної служби зайнятості теж сприяють поверненню демобілізованих учасників АТО до мирного життя. За 10 місяців 2015 року у центрах профтехосвіти ДСЗ проходили навчання понад 400 таких безробітних. При організації навчання для цієї категорії осіб додаткова увага приділяється їх психологічному супроводу та підготовці педагогічних працівників до роботи з учасниками АТО», – зауважив С. Кравченко.
Також безробітні мають можливість взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Станом на 20 листопада 2015 року до таких робіт було залучено 3,6 тис. інвалідів та майже 1,2 тис. демобілізованих учасників АТО.
Для вирішення питань осіб із особливими потребами держслужба зайнятості також активно співпрацює з військкоматами, із державними установами та громадськими організаціями, зокрема із Фондом соціального захисту інвалідів, Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Українським товариством глухих, Українським товариством сліпих, Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз організацій інвалідів» та інших.