У Міністерстві освіти і науки України нещодавно відбувся Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього», який приурочили до 30-річчя створення системи позашкільної освіти.
Про це інформує пресслужба ЛОДА.
Найкращі заклади позашкілля з усієї країни презентували свої здобутки та новації. В межах форуму Львівщини отримала високу нагороду у номінації - "Освіта. Наука. Особистість".
«За будь-яким успіхом стоїть наполеглива праця конкретних людей. Приємно, що Львівщина має таких невтомних та ініціативних людей як керівниця Малої академії наук Іванна Бородчук та керівник Стартап школи Львівської політехніки професор Назар Подольчак. Саме завдяки таким людям позашкільна освіта, попри складні часи, не втрачає свій темп і добивається нових вершин. Ми маємо разом працювати над тим, аби позашкілля було успішним, прогресивним та цікавим», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
У Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» не так давно втілили проект «Стартап Батяри», в межах якого школярі могли презентувати свої ідеї.
«Конкурс дає можливість розвивати ідеї, свторювати нові наукові простори, обмінюватись досвідом та реалізовувати свої задуми разом з однодумцями. Приємно, що на рівні Міністерства розуміють важливість позашкільної роботи. Намагаємось маленькими кроками підіймати винахідництво, науку та зацікавлення дітей до цієї сфери. Сподіваюсь спільно з владою та меценатами ми також зможемо реалізувати ідею створення Музею науки та інновацій у Львові», - розповів професор Назар Подольчак.
Не зупиняє своєї діяльності і Львівська обласна мала академія наук. Впродовж року діти навчаються за 12-ма науковими напрямами у різноманітних секціях та гуртках, проводять дослідження та захищають свої наукові роботи.
«Підтримка позашкілля на міністерському рівні надзвичайно важлива для розвитку Малої академії. Свій перший науковий досвід діти здобувають саме під час навчання у МАН, дехто потім продовжує свої наукові пошуки в університетах. Наші діти беруть участь у різноманітних інтелектуальних змаганнях, конкурсах-захистах науково-дослідних робіт, турнірах, дебатах, фестивалях, конференціях, літніх школах, таборах. Слухачі МАН формуються як особистості, готуються до студентського життя, вчаться критично мислити, пізнають основи професійних навичок», - розповіла директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук.
Під час форуму «Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього» відбулася презентація декількох хабів щодо інтелектуальної платформи вчителів, відкритого партнерства, сервісного дизайну освітніх технологій, освітнього хай-теку тощо.