Слухай онлайн
Політика

Прем’єр-міністр України зустрівся з Віце-Президентом Європейської Комісії

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 19 листопада провів онлайн-зустріч із Виконавчим Віце-Президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом. Про це повідомили у Департаменті комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Денис Шмигаль

Сторони серед іншого обговорили стан реформ в Україні та торгово-економічне співробітництво України та Європейського Союзу. 

Денис Шмигаль повідомив Валдісу Домбровскісу, що цього тижня Верховна Рада ухвалила закон про реорганізацію громад та районів, що фактично завершило реформу децентралізації.

«Ми вже передали органам місцевого самоврядування сільськогосподарську землю та незалежний бюджет — понад 500 млрд грн. Цього тижня ще відбудеться другий тур місцевих виборів, а отже разом із землею та грошима на місця перейде й влада», — зазначив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр додав, що з ухваленням закону про реорганізацію районів відбудеться реформування всіх районних державних адміністрацій, тобто субрегіонального рівня. «І вже з 1 січня реформа децентралізації в нас повноцінно запрацює», — підкреслив Денис Шмигаль.

Глава Уряду висловив вдячність Європейському Союзу, який доклав значних зусиль, «щоб ця реформа була успішною та завершилася, попри всі складнощі».

Під час зустріч Прем’єр-міністр України та Виконавчий Віце-Президент Єврокомісії обговорили питання двостороннього торгово-економічного співробітництва. Зокрема, очільник Уряду запропонував провести зустріч разом із торговими експертами для напрацювання спільних ініціатив.

Денис Шмигаль подякував Валдісу Домбровскісу та Європейському Союзу за незмінну підтримку України в боротьбі з російською агресією, в провадженні реформ, та в євроінтеграційних та євроатлантичних прагненнях. Прем’єр-міністр також висловив сподівання щодо успішного проведення засідання Ради асоціації Україна-ЄС, що заплановане на грудень цього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ