Слухай онлайн
Політика

Проміжні вибори до Львівської обласної ради можуть відтермінувати на квітень

Якщо завтра, 16 січня, не буде надруковано бюлетенів на проміжні вибори до Львівської обласної ради, то 27 січня доведеться визнати вибори такими, що не відбулися. Після цього ТВК знову збереться на засідання і оголосить нову дату виборів, ймовірно це будуть перші числа квітня. Про це сьогодні, 15 січня, в коментарі Гал-інфо повідомив голова Львівської обласної ТВК Микола Щур.

Сьогодні, 15 січня, з його ініціативи відбувся круглий стіл, на якому зацікавлені сторони повинні були досягнути згоди, як на Львівщині без коштів мають пройти проміжні вибори до Львівської обласної ради. Однак ні до чого так і не вдалося домовитись.

Заступник начальника департаменту фінансів Валентина Гарайко зазначила, що 7 млн грн на проведення виборів не могли передбачити у бюджеті, адже процедура його формування вже добігала завершення, коли ТВК звернулася до фінансового управління. Відповідно вони, своєю чергою, зверталися до премєр-міністра Азарова та до ЦВК з проханням виділити кошти на довибори. Кабмін ще й досі не дав відповіді, а ЦВК пояснило, що згідно із законом кошти повинні бути надані із місцевих бюджетів.

Валентина Гарайко зазначила, що наразі готується розпорядження про виділення 300 тис. грн на друк бюлетенів за рахунок зменшення резервного фонду обласного бюджету. Вона також додала, що варто переглянути програми та вирішити, фінансування яких скоротити.

Голова ТВК Микола Щур запевнив, що цього замало, аби провести вибори, адже бюлетені потрібно доправити на ДВК, а також слід надрукувати інформаційні плакати та запрошення. Якщо цього всього не буде, то кандидати матимуть повне право вимагати визнанання виборів недійсними.

«На друк бюлетенів потрібно 280 тис грн, але загалом на виборчу документацію, яка передбачена законом, треба 360 тис грн», - зазначив Микола Щур.

Він також додав, що окремі видавництва погоджуються друкувати бюлетені в борг, але ТВК не має гарантійних листів, адже Львівська обласна рада та Львівська ОДА не передбачили у бюджеті видатки на довибори.

Фото: ukrtribune.com

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ